18:15 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  114

  Pasak oficialios Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficialios atstovės, Baltijos šalyse pastebimas diskriminacinis požiūris į tas grupes, kurios laikomos tam tikrų kitų pažiūrių vedliais

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Rusijos žiniasklaidos užgniaužimas Baltijos šalyse — tai jau seniai egzistuojanti tendencija, apie tai ketvirtadienį spaudos konferencijoje pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Ji pabrėžė, kad rusų kalbos išstumimas iš Baltijos šalių nėra susijęs su situacija Ukrainoje, o eina savo vaga jau dešimtmetį.

  "Rusijos žiniasklaidos užgniaužimas, galimybės dėstyti rusų kalba užgniaužimas – juk šios diskusijos vyksta dešimtmečiais. O nepiliečių sąvoka? Kuo tai geriau ir ar tai nėra pasireiškimas to paties, kas vyksta su žiniasklaida? Visiškai diskriminacinis požiūris į tas grupes, kurios yra laikomos tam tikrų kitų pažiūrų vedliais. Ne šiaip turintys kitokį požiūrį trečiojo naudai, o tie, kas turi savo poziciją", — pabrėžė Zacharova.

  Pasak jos, jei anksčiau tai buvo taikoma piliečiams, tai dabar paveikė žiniasklaidą.

  Pirmadienį Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino Europos Sąjungą uždrausti Rusijos televizijos kanalų transliaciją visoje ES teritorijoje. Jis tai pareiškė Liuksemburge per ES šalių užsienio reikalų ministrų susitikimą.

  Ministro manymu, Europos Sąjungai būtina pašalinti "silpnąsias vietas" ir užtverti kelią "propogandiniams" Rusijos kanalams. Anksčiau Lietuvos televizijos ir radijo komisija respublikos teritorijoje apribojo prieigą prie šešių tinklalapių, kurie transliavo televiziijos programas, tame tarpe ir rusiškas.

  Be to, reguliatorius pristabdė Švedijoje registruoto  Rusijos kanalo "RTR Planeta" ir kitos jo versijos — "Rossija RTR" transliaciją dvylikai mėnesių. Valdžios atstovai teigia neva kanalas ne kartą skleidė karo kurstymą ir etninę neapykantą.

  Dar šia tema

  Vilniuje Baltijos šalių atstovai aptars "nesantaikos kurstymą" rusiškose TV laidose
  ESBO atstovas pareiškė apie nuolatinį spaudimą Rusijos žiniasklaidai Baltijos šalyse
  Lietuva bijo Rusijos televizijos
  Tegai:
  rusų kalba, žiniasklaida, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos