19:40 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Учения НАТО Saber Strike 2016 в Estijos kariuomenės specialiųjų pajėgų vadas pulkininkas Riho Juchtegi, archyvinė nuotrauka

  Estijos vadas papasakojo, kaip "nugalės" Rusijos kariuomenę

  © Sputnik / Сергей Степанов
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  13802

  Estijos pulkininkas įsitikinęs, kad Rusija gali labai greitai pasiekti Taliną, tačiau visos Estijos nesugebės užgrobti, nes praras visus komunikacinius ryšius

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Estijos kariuomenės specialiųjų pajėgų vadas pulkininkas Rihas Juhtegis aprašė, kaip "nugalės" Rusijos kariuomenę.

  "Šis klausimas nuolat sukelia diskusijas. Pavyzdžiui, kad rusai pasieks Taliną per dvi dienas. Galbūt. Bet per dvi dienas jie negaus visos Estijos. Jie gali nueiti iki Talino, tačiau mes nupjausime jų komunikacijos ir tiekimo linijas bei visa kita. Jie pateks į Taliną per dvi dienas, tačiau jie mirs Taline. Ir jie tai žino", — pareiškė Juhtegis interviu "Politico".

  Pasak pulkininko, Rusijai suvaržyti reikia ne tik kariuomenės, bet ir kiekvieno estų dalyvavimo.

  "Mes stengiamės paaiškinti žmonėms, kad pasipriešinimas karo metu prasideda šiandien. Mes turime būti pasirengę viskam ir mokyti žmones, ką daryti, jei kažkas atsitiks", — mano Juhtegis. 

  Gynybos pajėgų specialiųjų pajėgų padalinys įsteigtas 2008 metų gegužės 8 dieną. 2012 metų pabaigoje Estijos Vyriausybė priėmė įstatymo projektą, patvirtinantį atskiro specialios paskirties vieneto sukūrimą, kuris 2014 metų rugpjūčio mėnesį gavo specialiųjų operacijų vadovavimo statusą.

  Sankt Peterburgas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Гальперин

  Anksčiau buvęs Estijos prezidentas Toomas Henrikas Ilvesas pareiškė interviu "Ukrainskaja pravda", kad Rusija gali prarasti kontrolę Sankt Peterburge, Tomske ir Omske, jei nuspręs atakuoti Estiją.

  Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš Vakarų politikų lūpų, dažniausiai Baltijos šalių ir Lenkijos. Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls jokios NATO valstybės.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija nieko nepuolė ir neketina pulti, o NATO tiesiog pasinaudoja galimybe, kad dislokuotų daugiau karių prie Rytų Europos sienos.

  Dar šia tema

  Baltijos šalyse bus sukurtas NATO vadovaujamas naujas skyrius "Šiaurė"
  NATO pralaimėtų karą su Rusija dėl blogų kelių Baltijos šalyse ir Lenkijoje
  Grybauskaitė paragino "širdimi ir siela" būti pasirengusiems Rusijos "invazijai"
  Lavrovas: Maskva siekia, kad NATO laikytųsi susitarimų
  Tegai:
  karas, Estija, Rusija

  Svarbiausios temos