16:11 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Yandex Taxi, archyvinė nuotrauka

  Estija, priešingai nei Lietuva, ramiai vertina "Yandex.Taxi"

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4920

  Estijos valstybinių informacinių sistemų departamente pabrėžė, kad šioje šalyje niekam nedraudžiama naudotis programėle — net valstybės tarnautojams

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Estija, priešingai nei Lietuva, neprieštarauja Rusijos serviso "Yandex.Taxi" darbui respublikoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Valstybinių informacinių sistemų departamento kibernetinio saugumo skyriaus vadovą Tynu Tammerą.

  "Valstybinių informacinių sistemų departamentas nėra toks kategoriškas, kaip mūsų kolegos iš Lietuvos, ir visi gali naudoti programėlę taksi iškvietimui, įskaitant valstybės institucijų darbuotojus", — interviu Estijos valstybės televizijos ir radijo transliavimo portalui ERR sakė Tammeras.

  Tuo pačiu metu, pareigūnas pabrėžė, kad išmaniųjų telefonų naudotojai turi būti atsargūs su savo duomenimis.

  Kaip teigia Tammeras, programėlių užklausos dėl prieigos prie duomenų ar telefono funkcijų dar nereiškia, kad kažkas pasinaudos asmenine informacija. Susirūpinti verta, kai programos "prašo leidimo pasiekti nepagrįstai daug konfidencialios informacijos", pabrėžė pareigūnas.

  Paslauga "Yandeks.Taxi" veikia Taline nuo gegužės mėnesio.

  Yandex.Taxi
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Praėjusią savaitę Lietuvoje iškilo skandalas dėl "Yandex.Taxi". Seimo narys, koservatorius Audronius Ažubalis pareiškė, kad servisas gali sukelti grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui. Pasak jo, programėlė gali rinkti asmens duomenis, kuriuos Rusija gali panaudoti "hibridiniame kare" prieš Lietuvą.

  Po to Vilniaus meras Remigijus Šimašius paprašė Lietuvos konkurencijos tarybos ištirti "Yandex.Taxi" reklamą ir bent jau laikinai ją uždrausti. Administracija teigia, kad bendrovė reklamuoja savo paslaugas įvairiais būdais, bet tariamai dar nepateikė miesto administracijai prašymo išduoti leidimą keleivių vežimui automobiliu.

  Kaip sakė Sputnik Lietuva bendrovės atstovai "Yandex.Taksi" pagal "Lietuvos telekomunikacijų įstatymą" yra informacinė paslauga užsisakyti kelionę internetu, todėl paraiškai nereikia specialių licencijų, nes užsakymus vykdo vietiniai oficialūs vežėjai.

  Dar šia tema

  Vilniaus meras dėl "Yandex.Taxi" kreipėsi į Konkurencijos tarybą
  Nacionalinis kibernetinio saugumo centras ragina nenaudoti "Yandex.Taxi"
  Tegai:
  taksi, Vilnius

  Svarbiausios temos