18:17 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  BAltijos valstybių sostinių merai, archyvinė nuotrauka

  Politologas: dabartinė Baltijos šalių vadovybė įstrigo 1980-uosiuose

  © Sputnik / Вадим Анцупов
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  13910

  Kol Baltijos šalių lyderių, kurie atėjo į politiką dar prieš TSRS žlugimą, karta nepaliks politinės scenos, Baltijos valstybėse nuolat bus skelbiama apie judėjimą "civilizacijos ir Skandinavijos" link

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Buvęs Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas pareiškė, kad jo šalies pavadinimas "buvusia TSRS" vis labiau įžeidžia, o Estiją taip pat galima pavadinti "buvusia Švedijos karalyste", nes Švedija valdė estus "ilgiau nei jie buvo Sovietų Sąjungos dalis", praneša portalas "InoSMI" su nuoroda į "Aftenposten" leidinį.

  Interviu "Sputnik Lietuva" Nacionalinio tyrimų universiteto "Aukštoji ekonomikos mokykla" politologas ir profesorius Olegas Matvejevas sakė, kad Baltijos politikai nesupranta, jog "klestinti Europa" tapo mitu.

  "Dabartinis Baltijos šalių elitas, iš tikrųjų, smegenimis, mentalitetu yra kaip 1970-1980-aisiais. Jie vis dar mano, kad tuo metu buvo klestinti Europa ir siaubinga Sovietų Sąjunga. Tačiau šiandien beveik visi Rusijos miestai atrodo daug geriau nei europietiški švaros ir saugumo atžvilgiu. Klestinti Europa jau seniai praeityje, joje baisu pasirodyti,  tai pat, beje, ir Skandinavijoje. Neseniai Skandinavijoje vienas iš priemiesčių apskritai pareiškė apie atsiskyrimą ir nori gyventi pagal šariato teisę. Ir šis Baltijos elitas to nemato ir gyvena rožiniame sapne bei vis dar siekia kažkokios Europos, o šios Europos jau seniai nebėra. Kaip sakoma, tie — iš mugės, o jie — į mugę. Kol ši Baltijos lyderių karta, kuri buvo formuojama 1980-1990-aisiais, nepaliks politinės scenos, mes nuolat girdėsime šauksmus apie judėjimą kažkur į Europą, į civilizaciją, į Skandinaviją", — pabrėžė politologas.

  Dar šia tema

  NATO šalys sutiko atsikratyti sovietinės karinės įrangos
  Baltijos šalyse bus sukurtas NATO vadovaujamas naujas skyrius "Šiaurė"
  Svetiankovas: Lietuva pervertina savo "galimybes kurstyti karus"
  Baltijos šalyse paskelbta elektros tinklų be Rusijos energijos bandymo data
  Tegai:
  valdžia, politika

  Svarbiausios temos