16:19 2019 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  vėjo jėgainė

  Estijos įmonė kontroliuos vėjo jėgaines Lietuvoje

  CC0 / pixabay
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl "Enefit Green" numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei "Enefit Green" įsigyjant 100% Estijos įmonės "Nelja Energia" akcijų ir įgyjant vienvaldę pastarosios kontrolę, praneša Konkurencijos tarnyba.

  "Nelja Energia" pagrindinė veikla yra susijusi atsinaujinančių šaltinių (labiausiai vėjo energetikos sektoriuje) projektų vystymu ir valdymu Baltijos jūros regione. Lietuvoje su "Nelja Energia" susiję ūkio subjektai valdo vėjo jėgainių parkus ir gamina elektros energiją.

  Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas šių metų liepos 5 dieną.

  "Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose", — rašoma pranešime.

  Elektros iš atsinaujinančių šaltinių Estijoje ir Latvijoje gamintoja "Enefit Green" priklauso tarptautinei energetikos grupei "Eesti Energia" ir užsiima elektros energijos didmeninio pirkimo, elektros energijos mažmeninio tiekimo, gamtinių dujų mažmeninio pardavimo, įrangos pardavimo ir skalūnų naftos pardavimo veikla Lietuvoje.

   

  Dar šia tema

  Kruonis be Ignalinos: kaip Lietuva pražiopsojo "dvigubą sėkmę" energetikoje

  Svarbiausios temos