11:29 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Respublikos gynybos pajėgos pranešė, kad paleidimo zonoje esanti stotis užfiksavo raketą, tačiau remiantis šiais duomenimis neįmanoma nustatyti jos skrydžio trajektorijos ir kritimo vietos

  VILNIUS, rugpjūčio 14 - Sputnik. Estijos radarų stotys nesugebėjo atsekti Ispanų naikintuvo paleistos raketos judėjimo trajektorijos, nes ji yra maža ir greitai vysto greitį, praneša RIA Novosti su nuoroda į Estijos gynybos pajėgų tinklalapį.

  Praeitą antradienį Ispanijos karinių oro pajėgų naikintuvas "Eurofighter Typhoon 2000" per klaidą paleido kovinę "oras-oras" klasės raketą AIM-120 AMRAAM, kuri praskrido 80 kilometrų ir tariamai nukrito neapgyvendintoje gamtos draustinio Endla teritorijoje. Tuo metu orlaivis vykdė NATO misiją Baltijos regione saugoti oro erdvę.

  Buvo manoma, kad raketa galėjo nukristi į nagyvenamą zoną šalia gamtos rezervato "Endla". Tačiau Estijos kariškiai nesugebėjo jos rasti, paieškos buvo sustabdytos.

  Estijos gynybos pajėgos pabrėžė, kad radarui Kelaveve nepavyko nustatyti skrydžio trajektorijos ir vietos, kur nukrito raketa. Remiantis jų informacija, taikinių aptikimo radaras fiksuoja raketą, tačiau remiantis šiais duomenimis negalima vienareikšmiškai nustatyti jos kelio.

  Be to, departamentas pridūrė, kad radarų, nustatančių raketos skrydžio trajektorijas, nėra Estijos apginklavime.

  Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova pareiškė, kad incidentas su lėktuvu Estijos oro erdvėje įrodė, jog NATO veiksmai Baltijos šalyse kelia pavojų regiono saugumui.

  Po Baltijos valstybių įstojimo į NATO regiono oro erdvę patruliuoja Šiaurės Atlanto Aljanso oro pajėgos. Pačios Baltijos respublikos neturi lėktuvų, tinkamų šiam tikslui. Aljanso oro pajėgos įsikūrusios Lietuvoje, Zoknių aerodrome, kuris yra už penkių kilometrų nuo Šiaulių. Nuo 2014 metų Estijos oro bazė "Emari" tapo papildoma aikštele.

  Dar šia tema

  Zacharova: incidentas Estijoje įrodo, kad NATO gresia Baltijos šalių saugumui
  Karo ekspertas: NATO Rytų Europa yra poligonas, kuriame galima toleruoti aplaidumą
  Tegai:
  Estija

  Svarbiausios temos