06:35 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Alkoholis

  "Lietuvoje geria masiškai": žurnalistė papasakojo apie girtavimą Baltijos šalyse

  © Sputnik / Евгений Одиноков
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  9910

  Savo nuomone žurnalistė pasidalijo socialiniuose tinkluose ir papasakojo apie Baltijos respublikų gyventojų požiūrį į alkoholį

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Rusijos žurnalistė iš Sankt Peterburgo Anastasija Mironova savo Facebook paskyroje pasidalijo įspūdžiais apie tai, kaip Baltijos šalių gyventojai žiūri į alkoholį.

  Trejos devynerios, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Pasak žurnalistės, visose šiose šalyse "beprotiškai geria". Estijoje dažniausiai "juodai" geria rusai, tačiau ji pabrėžia, kad patys estai taip pat vartoja daug alkoholio.

  "Estai taip pat geria daug, bet ne iki sąmonės netekimo: mėgsta sėdėti kompanijomis, geria alų, alkoholinius gėrimus, kokteilius. Saikingai, bet dažnai. Kaip lenkai. Alkoholis Estijoje yra gana brangus, gal 11-12 eurų už butelį degtinės", — rašo Mironova.

  Latvijoje, pasak žurnalistės, geria visi, o Lietuvoje geria masiškai. Mironova papasakojo, kad kiekviename Latvijos mieste, kurį jai teko aplankyti, ji matė besivoliojančius girtus žmones. Ji pabrėžė, kad gėrimas Latvijoje yra brangus, tačiau Estijoje jis yra dar brangesnis.

  "Lietuvoje geria masiškai. Visi: lietuviai, lenkai, rusai. Tautybių ten neišsiskirsi, aštraus kalbos klausimo nėra, visi kalba lietuviškai, lietuviai neblogai moka rusiškai, lenkiškai. Lietuvoje visur voliojasi girti žmonės. Aš buvau šioje šalyje visada tik pravažiuodama tranzitu ir kiekvieno apsilankymo metu mačiau mirtinai girtus žmones: paskutinį kartą aš praleidau Vilniuje pusvalandį, per tą laiką spėjau nueiti į prekybos centrą, bet vis tiek mačiau kelis besivoliojančius, sėdinčius ir miegančius girtus žmones", — rašo mergina.

  Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė 2016 metų duomenis ir pastatė Lietuvą į antrą vietą sunaudoto alkoholio vienam gyventojui skaičiaus reitinge. Tuo pat metu Lietuvos statistikos departamentas pateikė 2017 metų duomenis, pagal kuriuos gyventojų alkoholio vartojimas sumažėjo.

  Praėjusiais metais Lietuvos valdžios institucijos padidino akcizus stipriems alkoholiniams gėrimams ir apribojo alkoholinių gėrimų pardavimą. Tačiau Lietuvos laisvosios rinkos instituto tyrimas parodė, kad 2017 metais padidėjo neteisėtas alkoholio pardavimas.

  Kas daugiausiai geria Europos Sąjungoje?
  © Sputnik /
  Kas daugiausiai geria Europos Sąjungoje?

  Dar šia tema

  Kaip policija likvidavo tarptautinį padirbto alkoholio platinimo tinklą
  Lietuviai iš Latvijos vežė 120 litrų falsifikuotos degtinės
  Joniškyje sulaikytas alkoholio falsifikatas skambiu pavadinimu "Kabančik"
  Vilnietis garaže atidarė neteisėtą alkoholio ir cigarečių pardavimo punktą
  Tegai:
  alkoholis, Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos