01:25 2019 Rugsėjo 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
  Latvija

  Latvija suteiks specialiosioms tarnyboms prieigą prie užsieniečių asmens duomenų

  © Sputnik / Владимир Песня
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Gynybos ministerija nori suteikti specialiosioms tarnyboms prieigą prie Šengeno informacinės sistemos, tai leis gauti duomenis apie užsieniečių asmeninius dokumentus ir transporto priemones

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Latvijos gynybos ministerija parengė pataisas, kurios leidžia suteikti Karinės žvalgybos ir saugumo tarnybai prieigos prie duomenų bazių su informacija apie atvykusius į šalį užsieniečius teisę, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Paruošti pakeitimai leidžia žvalgybos tarnybai taisyti ir ištrinti konkrečius pranešimus Šengeno informacinėje sistemoje, taip pat gauti duomenis apie užsieniečių asmeninius dokumentus ir transporto priemones.

  Gynybos ministerija pranešė, kad Karinės žvalgybos ir saugumo tarnyba šiuo metu yra vienintelė valstybės institucija, neturinti teisės susipažinti su pranešimais Šengeno sistemoje.

  Be to, ministerija parengė pataisas, kuriose tarnybai suteikiama prieiga prie asmens tapatybės kortelių pavyzdžių, esančių Šengeno informacinėje sistemoje.

  Anksčiau Gynybos ministerija priešinosi asmens duomenų rinkimui apie kitos valstybės piliečius. Ministerija pavedė informacinių technologijų saugumo  institucijai cert.lv atlikti Rusijos serviso "Yandex.Taksi" ekspertizę, ar jis neteisėtai renkia vartotojų asmens duomenis, praneša Sputnik Latvija.

  Ministerija pabrėžė, kad "nors atvejis su "Yandex.Taksi" techniniu požiūriu negali būti vienareikšmiškai vertinamas kaip piktavališkas, tačiau ji perspėjo gyventojus nenaudotis servisu, kad Rusiją negalėtų gauti duomenų, kuriuos gali panaudoti savo tikslams".

  Oficialiuose teisiniuose dokumentuose, paskelbtuose "Yandex.Taxi" tinklalapyje, teigiama, kad bendrovė negali apdoroti ir perduoti asmeninę informaciją be pakankamų tam teisinių pagrindų pagal privatumo politiką.

  Dar šia tema

  "Yandex.Taksi" liepos mėnesį pradės savo veiklą Lietuvoje
  Kodėl Lietuva nusprendė bijoti "Yandex.Taxi"
  Estija, priešingai nei Lietuva, ramiai vertina "Yandex.Taxi"
  Nacionalinis kibernetinio saugumo centras ragina nenaudoti "Yandex.Taxi"
  Seimo narys: "Yandex.Taxi" gali grėsti Lietuvos nacionaliniam saugumui
  Tegai:
  Latvija

  Svarbiausios temos