15:09 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Respublikos valdžios institucijos negalės užtikrinti visų gyventojų saugumo, todėl piliečiai turės savarankiškai pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais, teigiama respublikos Gynybos ministerijos projekte

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Jei prasidėtų karinis konfliktas ar krizė, Latvijos gyventojai turėtų gintis savarankiškai. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltijos respublikos Gynybos ministerijos projektą, paskelbtą Vyriausybės tinklalapyje.

  Iš dokumento matyti, kad valdžios institucijos negali užtikrinti visų gyventojų saugumo galimo karo atveju, todėl piliečiai turės savarankiškai pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais. Be to, nepaisant to, kad Vyriausybė turėtų pasiūlyti latviams tam tikrus "savarankiško organizavimo modelius", pagrindinis paprastų piliečių uždavinys bus sugebėjimas savarankiškai organizuotis.

  Ministerija pabrėžia, kad grėsmės laipsnis Baltijos respublikai šiandien neva yra toks, kad "valstybės gynyba nebėra įmanoma tik karinėmis priemonėmis". Šalyje reikia tobulinti valstybės apsaugos sistemą. Ji turėtų būti grindžiama tuo, kad gyventojai ir valstybė būtų pasirengę susidoroti su krize "abipusio pasitikėjimo ir gyventojų partnerystės" pagrindu.

  Anksčiau Latvijos gynybos ministerijos vadovas Raimondas Bergmanis pareiškė, kad respublika, greičiausiai, ir toliau didins gynybos išlaidas, kurios dabar sudaro du procentus BVP.

  Tuo tarpu šalis užima trečią vietą tarp ES šalių pagal gyventojų skaičiaus mažėjimą. Be to, kaip ne kartą pabrėžė ekspertai, gynybos biudžeto didinimas neturi prasmės, nes niekas neketina pulti Latvijos ir viso Baltijos regiono.

  Dar šia tema

  Estija ir Latvija nori išieškoti iš Rusijos žalą už "sovietinę okupaciją"
  Latvija suteiks specialiosioms tarnyboms prieigą prie užsieniečių asmens duomenų
  Latvijos politikas: Dėl blogų santykių su Rusija šalyje liūdna padėtis
  Tegai:
  konfliktas, politika, karas, saugumas, Latvija

  Svarbiausios temos