13:20 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  SkyWay, archyvinė nuotrauka.

  Verslininkas pateikė ieškinį prieš Lietuvą dešimties milijonų eurų sumai

  © Photo: ЗАО "Струнные технологии"
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  25560

  "SkyWay" savininkas pareikalavo žalos atlyginimo, nes prieš keletą metų Lietuvos iškelta baudžiamoji byla sutrukdė jam vystyti verslą

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Bendrovės įkūrėjas Anatolijus Junickis padavė ieškinį į Lietuvos teismą prieš Lietuvos generalinę prokuratūrą  ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą dešimties milijonų eurų sumai.  Apie tai pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

  Verslininkas pareiškė,  Lietuvos valdžios institucijų pretenzijos stabdo jo verslą.

  Be Lietuvos valdžios institucijų, Junickis taip pat apkaltino Baltarusijos mokslų akademiją, dėl to, kad ji skeptiškai vertina jo projektą. Tame tarpe verslininkas užsipuolė ir Baltarusijos žiniasklaidą, kuri neigiamai atsiliepė apie bendrovę.

  2014 metais Lietuvos centrinis bankas paskelbė, kad Junickis užsiima nesąžininga veikla. Verslininko nuosavybė buvo areštuota, o Junickio šeima išvyko gyventi į Baltarusiją.

  Lietuva inicijavo "SkyWay" kompanijos tyrimą. Tai truko trejus metus, ir šio tyrimo metu nebuvo surinkta įrodymų apie verslininko kaltę.

  Tuo pačiu metu, Baltarusijoje, netoli Marjina Gorka miesto, "SkyWay" pastatė "EkoTehnoParką" su keturių tipų kelio konstrukcija, išbandė ir sertifikavo keturių tipų riedmenis bei išbandė naujus modelius. Dabar yra statoma penktoji kelio bėgių  konstrukcija.

  "SkyWay" kuria greitojo "styginio transporto" projektą. Geležinkelio stygos yra iš anksto įtemptos plieninės vielos, įdėtos į betonu užpildytą korpusą. Pats transportas  pakyla iki kelių metrų aukščio virš žemės.

  Pasak Junickio, tokio transporto greitis už miesto ribų pasieks 500 kilometrų per valandą, o mieste — 150 kilometrų per valandą.

  Projektas  rengiamas jau dešimt metų, tačiau iki šiol joks modelis nebuvo parduotas.

  Dar šia tema

  Lietuva žada atstatyti eismą Rengės geležinkelio ruožu
  "Lietuvos geležinkeliai" grupės darbuotojams planuoja modernią centrinę būstinę
  Lietuvos transporto sektoriuje – augantys krovinių ir keleivių pervežimai
  Tegai:
  teismas, Lietuva, SkyWay

  Svarbiausios temos