14:40 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (304)
  46

  Baltijos respublikoje įsitikinę, kad naujo dujotiekio tiesimas gali tapti viena iš šalių susidūrimo priežasčių

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius išreiškė susirūpinimą, kad "Nord Stream-2" projektas gali pabloginti transatlantinius santykius.

  Savo nuomone diplomatas pasidalino diskusijoje Stavangeryje vykusioje konferencijoje, organizuotoje Miuncheno saugumo konferencijos ir Šiaurės jūros šelfų zonos plėtros fondo.

  Rinkevičius mano, kad projekto įgyvendinimas gali padidinti priklausomybę nuo vieno dominuojančio tiekėjo ir pristatymo maršruto, o tai prieštarauja Energetikos sąjungos principams. Latvijos ministras yra įsitikinęs, kad ES lygmenyje šią problemą galima spręsti "remiant energijos tiekimo šaltinių įvairinimą ir vidaus energijos rinkos plėtrą".

  "Energetika — tai ne tik Europos saugumo klausimas, bet ir transatlantinių santykių klausimas. "Nord Stream-2" gali tapti vienu iš transatlantinių santykių susidūrimo taškų", — sakoma Latvijos URM spaudos tarnybos pranešime.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Bendrovei "Nord Stream 2 AG" liko gauti leidimą statyboms tik iš Danijos.

  Kai kurios šalys — pirmiausia, Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir JAV, turinti  platų užmojį eksportuoti savo SGD į Europą, — priešinasi projekto įgyvendinimui.

  Be to, Latvija, Lietuva ir Lenkija kartu paskelbė, kad nepritaria "Nord Stream-2" statybai. Šių šalių lyderiai įsitikinę, kad tai yra politinis projektas.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad dujotiekio tiesimas nėra poveikio kai kurioms šalims priemonė. Pasak Vladimiro Putino, Maskvai šis projektas turi tik ekonominę vertę.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (304)

  Dar šia tema

  "Nord Stream 2 AG" sukūrė "Šiaurės srauto-2" maršrutą, aplenkiant Daniją
  JAV Kongreso narys papasakojo, kuo reikia pakeisti Rusijos dujas
  "Nord Stream-2" suteikti visi leidimai statyboms Rusijoje
  Tegai:
  Nord Stream-2, Europa, JAV, Latvija

  Svarbiausios temos