05:21 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Aljanso veiksmai, susiję su Rusija ir Baltarusija, yra provokacinio pobūdžio, tačiau su tam tikru informaciniu apipavidalinimu, mano Rusijos karo mokslų akademijos profesorius Vladimiras Kozinas

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Per ateinančius kelis mėnesius Belgija planuoja atsiųsti į Lietuvą 230 karių NATO kontingentui Rytų Europoje sustiprinti. Tikimasi, kad rugsėjo pradžioje kariuomenė atvyks į Lietuvą.

  Anksčiau Lietuvos gynybos ministerija pranešė, kad į šalį atvyko trys vilkikai su karine įranga iš Belgijos ir Liuksemburgo. Jie buvo dislokuoti Rukloje.

  Interviu  "Sputnik Lietuva" Karo mokslų akademijos profesorius Vladimiras Kozinas pareiškė, kad NATO karinių pajėgų Baltijos šalyse didėjimas tęsis ir bus nuolatinis.

  "Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos atžvilgiu toks pajėgų kaupimas yra provokuojantis, bet su atitinkamu informaciniu apipavidalinimu. Kuriamos vis naujos provokacinės operacijos, pavyzdžiui, pakrantės blokavimas, sąsiaurių, vedančių į Baltijos jūrą, užminavimas", — mano ekspertas.

  Pasak Kozino, Šiaurės Atlanto aljansas naudoja savo senąją strategiją, kad sukurtų nepatogią atmosferą Baltijos regione.

  "Taigi, NATO veikia pagal savo senąją schemą: kaupti, sustiprinti, provokuoti kitas šalis, sukurti įtampą, ir, žinoma, tuo pačiu metu vengti pasirašyti sutartį dėl Europos saugumo, kuri jau seniai guli ant NATO  stalo, todėl ir situacija Europoje man primena artėjantį audros frontą,  ir neaišku, kokiu tikslu slegiančią atmosferą nuolatos sukuria transatlantinis aljansas", — pabrėžė jis.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik
  NATO: plėtros istorija
  Tegai:
  NATO karinis buvimas, provokacija

  Svarbiausios temos