20:44 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Viačeslavas Dombrovskis

  Kandidatas į Latvijos premjerus paskelbė apie verslo persikėlimo į Lietuvą grėsmę

  © Sputnik / Sergey Melkonov
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Verslininkai gali išvažiuoti į kitas Baltijos respublikas, jei Latvijos valdžia gerokai padidins minimalų darbo užmokestį, mano Viačeslavas Dombrovskis

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Kandidatas į Latvijos ministro pirmininko postą iš partijos "Santarvė" Viačeslavas Dombrovskis pareiškė, kad minimalaus darbo užmokesčio padidinimo šalyje iki tūkstančio eurų atveju daugelis įmonių persikels į kaimynines Lietuvą ir Estiją, praneša Sputnik Latvija.

  Dombrovskis ir jo bendrapartiečiai pakomentavo latvių skundus dėl to, kad už minimalią algą, kurią sudaro 500 eurų, labai sunku gyventi ir išlaikyti šeimą, ir pabrėžė, kad pažadas padidinti minimalią algą iki tokio lygio yra visiškai įgyvendinamas, kitaip nei kiti politikai, kurie žada dar labiau padidinti darbo užmokesčius.

  Visų pirma, "Santarvės" lyderis Nilas Ušakovas priminė, kad trys iš dešimties respublikos gyventojų gauna 450 eurų arba mažiau. Taip pat Ušakovas pabrėžė, kad jo partija yra pasirengusi užtikrinti nors ir laipsnišką, bet stabilų atlyginimų augimą.

  "Žinoma, būtų puiku, jei galėtume paprastai priimti įstatymą, kad minimalus darbo užmokestis turėtų būti, pavyzdžiui, tūkstantis eurų. Tačiau turime suprasti, kad pusė mūsų įmonių pabėgs tada į Lietuvą ir Estiją, ir dešimtys tūkstančių žmonių praras savo darbą", — pabrėžė Dombrovskis.

  Dombrovskis teigė, kad svarbu ne tik padidinti minimalų darbo užmokestį iki 500 eurų, bet ir atleisti jį nuo pajamų mokesčio. Tikimasi, kad būtent toks priemonių derinys gali padaryti palankią įtaką daugelio latvių gyvenimo lygiui.

  Dar šia tema

  Latvijos gyventojams pasiūlyta patiems išgyventi karo ar krizės atveju
  Estija ir Latvija nori išieškoti iš Rusijos žalą už "sovietinę okupaciją"
  Latvijos politikas: Dėl blogų santykių su Rusija šalyje liūdna padėtis
  Tegai:
  minimalus darbo užmokestis, verslas, Latvija, Estija, Lietuva

  Svarbiausios temos