11:34 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  77

  Netoli Estijos šiaurinės pakrantės rastas sovietinis povandeninis laivas S-12, kuris nuskendo Didžiojo Tėvynės karo metu

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Rusijos žvalgybos ir nardymo komanda šalia Estijos Naissaar salos atrado ir identifikavo povandeninį laivą S-12, kurio skendimo vieta buvo laikoma Didžiojo Tiuterso salos akvatorija, praneša Sputnik Estija.

  Laivas dėl sprogimo skilo į dvi dalis ir yra 87 metrų gylyje.

  "1943 metų rugpjūtį išsiveržė pro Goglando sieną ir pasiekė priešpovandeninį tinklą. Išplatino radiogramą. Matyt, bandė pralaužti", — spėja paieškos komandos vadovas Konstantinas Bogdanovas.

  Anksčiau žiniasklaida rašė, kad 2018 metų birželio pabaigoje jūros traleris  "Aleksandras Obukovas" netoli Didžiojo Tiuterso salos 70 metrų gylyje atrado nuskendusį povandeninį laivą S-12.

  Palyginus gautus duomenis su Sovietų povandeninių laivų taktinėmis ir techninėmis savybėmis, nustatyta, kad išvaizda ir ginkluotė atitinka "S" serijos Sovietų laivams IX-bis. Baltijos laivyno specialistai sakė, kad nėra informacijos apie kitus šioje srityje žuvusius povandeninius laivus, ir įrodė, jog atrasta povandeninio laivo S-12 nuskendimo vieta.

  Tačiau Bogdanovas patvirtino "Sputnik Estija" povandeninio laivo C-12 šalia Estijos salos identifikavimo faktą. Pagrindinis nardymas laivo identifikavimo tikslais truko 3 valandas ir 25 minutes.

  "Povandeninis laivas yra skilęs į dvi dalis išilgai antrojo skyriaus. Nuskendo dėl minos sprogimo. Ir įdomu, kad dėl kažkokios priežasties pastaruoju metu buvo paskelbta, kad tai įvyko netoli Didžiojo Tiuterso salos. Nieko panašaus! Jis yra į šiaurę nuo Naissaar salos", — papasakojo Bogdanovas.

  Paieškovas spėja, kad, kai pasigirdo sprogimas netoli antrojo skyriaus, suveikė vandenilio sprogdinimo mišinys, o laivas suskilo per pusę. Atstumas 5-10 metrų yra lygiagretus su kirtimu ir lanku. Laivagalis su kabina ir galinė dalis guli paraleliai 5-10 metrų atstumu.

  Dar šia tema

  Pentagonas: Amerikos povandeniniai laivai gali sunaikinti Rusiją
  Rusijos karo laivai dalyvauja pratybose Baltijos jūroje
  "The National Interest" išpranašavo "atsitiktinį" branduolinį pasaulinį karą
  Tegai:
  povandeninis laivas, Estija

  Svarbiausios temos