03:24 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Latvijos korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuras išieškojo pinigus iš 35 politikų

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Latvijos korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuras nubaudė 35 Daugpilio, Lyvanų ir Ludzeno kraštų dūmų deputatus, kurie pasiekė savivaldybių laikraščių leidimą rusų kalba, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į Biuro tinklalapį.

  Iš penkių Lyvanų krašto dūmos deputatų buvo išieškota po 70 eurų už savivaldybės naujienų leidinio "Lyvanų krašto žinios" spausdinimo rusų kalba įtraukimą į 2016 metų biudžeto išlaidas.

  Biuras teigia, kad tokius veiksmus draudžia Valstybinės kalbos įstatymas. Be to, Korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuro teigimu, deputatai pažeidė įstatymą dėl viešojo asmens finansinių lėšų ir turto švaistymo prevencijos.

  Po 70 eurų išieškota ir iš Ludzeno krašto dūmos už savivaldybės leidinio "Ludzeno krašto žinios" spausdinimo rusų kalba įtraukimą į 2016 metų biudžeto išlaidas.

  Ta pačia suma buvo nubausti 15 Daugpilio krašto savivaldybės deputatų, kurie įtraukė į 2016-2017 metų biudžeto išlaidas  savivaldybės laikraščio "Daugpilio krašto žinios" rusų kalba leidimą.

  Latvijos deputatai ne pirmą kartą gauna tokias baudas. Panaši situacija įvyko ir su Rezeknės ir Aglono kraštų dūmų politikais liepos mėnesį.

  Latvijoje tik viena valstybinė kalba — latvių kalba. Rusų kalba pripažinta čia pripažinta kaip užsienio, nepaisant to, kad ji yra gimtoji 40 procentų šalies gyventojų. Jau keletą metų respublikos valdžia rengia kovos su rusais kampanijas, bandydami pašalinti juos iš visų gyvenimo sričių. Rusija ne kartą pabrėžė, kad tokie veiksmai pažeidžia rusakalbių gyventojų teises, o Ryga tokiu būdu pažeidžia tarptautinius susitarimus.

  Dar šia tema

  Kandidatas į Latvijos premjerus paskelbė apie verslo persikėlimo į Lietuvą grėsmę
  Apklausa: Latvijos gyventojai nori, kad pasikeistų šalies vadovybė
  Latvijoje šeimą iš Lietuvos pavadino "Rusijos okupantais"
  Ne iš tų mokosi: Lietuva seka Latvijos pavyzdžiu santykiuose su rusakalbiais
  Tegai:
  politika, rusų kalba, bauda, Latvija

  Svarbiausios temos