02:43 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Anot oficialios Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės spaudai, toks incidentas rodo, kad Talinas faktiškai skatina nacizmo ideologiją

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Maskva pasipiktino dėl Estijos SS legionierių paminklo atkūrimo, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Praeitą savaitę Lihulos miestelyje, Estijos Vakaruose, buvo rekonstruotas skandalingai žinomas 20-osios Estijos divizijos "Waffen-SS" legionierių paminklas, kuris buvo išmontuotas 2004 metais.

  SS legionerių eitynės Rygoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Oksana Dzadan

  Zacharova pabrėžė, jog tai įvyko dėl Estijos valdžios nuolaidžiavimo, be to, tai įrodo nacizmo ideologijos skatinimą.

  Taip pat oficiali URM atstovė paragino tarptautinius Rusijos partnerius atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta Baltijos šalyse, ir į nuolat besitęsiančius Estijos bandymus perrašyti Antrojo pasaulinio karo rezultatus.

  Praeitą sekmadienį Estijos konservatorių liaudies partija (EKRE) surengė iškilmingą renginį Lihuloje netoli paminklo estams, kurie Antrojo pasaulinio karo metu kariavo fašistų pusėje. Renginys buvo skirtas paminklo  išmontavimo metinėms paminėti. Pasak organizatorių, paminklo kopija pasirodė tik renginio metu.

  2002 metais Pernu pasirodė SS formą dėvėjęs kareivio paminklas, bet netrukus jį teko pašalinti, nes prasidėjo protestai. Tačiau praėjus dvejiems metams, 2004 metų rugpjūčio mėnesį, paminklas buvo įrengtas Lihuloje. Ten jis pasirodė Antrojo pasaulinio karo organizacijų dalyvių, kovojusių nacių pusėje, prašymu ir už jų pinigus. Dėl pasaulinės bendruomenės pasipiktinimo 2004 metų rugsėjo 2 dieną ministro pirmininko Juhano Partso vyriausybė demontavo paminklą.

  Dar šia tema

  Lvove vyksta piešinių konkursas apie SS, pranešė Žydų komitetas
  Politologas: SS eitynės Latvijoje dvigubai pavojingos nes tapo įprastos
  Ant Norvegijos olimpinės rinktinės megztinių rado SS simboliką
  Rusijos URM: tikimės principingo SS veteranų eisenos Rygoje vertinimo
  Rygoje uždrausti Naujieji metai SS stiliumi
  Tegai:
  SS legionieriai, Estija

  Svarbiausios temos