10:55 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Seimo narė paprašė Sauliaus Skvernelio pateikti informaciją, kokių priemonių imamasi, kad mažėtų sužeistų ir žuvusiųjų keliuose, kiek tam skiriama lėšų, ir kaip kontroliuojamas jų panaudojimas

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Valstybinės eismo saugumo komisijos vadovą Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį siekdama išsiaiškinti, kaip efektyviai panaudojamos eismo saugumui didinti skiriamos lėšos ir kaip atliekama šių lėšų panaudojimo kontrolė, rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, nuo šių metų sausio iki liepos užfiksuota 171 eismo įvykiu daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Juose sužeistų žmonių – 213 daugiau nei pernai.

  Draudimo bendrovės užfiksavo, kad šiemet kovo–gegužės mėnesiais, palyginti su 2017 metų kalendoriniu pavasariu, eismo įvykių, kuriuos sukėlė ar juose nukentėjo motociklų vairuotojai, skaičius išaugo net 60 proc. VĮ "Regitra" duomenimis, lyginant 2016 ir 2017 metus, naujai registruotų motociklų skaičius šalyje išaugo 53 proc.

  Pasak Bilotaitės, tokia statistika kelia nerimą ir klausimų, ar eismo saugumui didinti skiriami pinigai panaudojami tikslingai? Vien per artimiausius metus Vyriausybė numačiusi skirti apie 40 mln. eurų eismo saugumo priemonėms.

  "Norisi daugiau aiškumo, kas ir kokias eismo saugumo programas vykdo ir kas užtikrina lėšų panaudojimo kontrolę"?– klausia parlamentarė.

  Seimo narė paprašė Sauliaus Skvernelio pateikti informaciją, kokių priemonių imamasi, kad mažėtų sužeistų ir žuvusiųjų keliuose, kiek tam skiriama lėšų, ir kaip kontroliuojamas jų panaudojimas?

  Pasak jos, turint omenyje ankstesnę Ministro Pirmininko darbinę patirtį, Skvernelis turėtų būti ypač susirūpinęs blogėjančia statistika ir eismo įvykių gausa, juolab, kad pats ir vadovauja Valstybinei eismo saugumo komisijai.

  Prevencinės priemonės — sektoriniai greičio matuokliai

  Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose yra sumontuotos 25 greičio palaikymo sistemos (sektoriniai greičio matuokliai), kuriomis skaičiuojamas vidutinis transporto priemonių greitis.

  Leistino greičio viršijimas yra viena iš pagrindinių skaudžių eismo įvykių priežasčių. Preliminariais duomenimis, apie 70 proc. eismo įvykių įvyksta dėl greičio viršijimo.

  Per penkis šių metų mėnesius yra užfiksuota 2 835 918 pažeidimai. Didžiausias viršytas greitis gegužės mėnesį buvo 188 km/val. magistraliniame kelyje A8 Panevėžys-Aristava-Sitkūnai.

  Ši sistema ateityje bus naudojama ir kitiems tikslams: papildomai tikrinant, ar transporto priemonė apdrausta, ar atlikta techninė apžiūra, ar sumokėtas kelių naudotojo mokestis ir pan.

  Dar šia tema

  Saugaus eismo abėcėlė, padedanti saugoti vaikų gyvybę ir sveikatą kelyje
  Vilniaus Gedimino prospekte veikia dviratininkams pritaikyti šviesoforai
  Lietuvos policija: nesustodami prieš pėsčiųjų perėją neteksite vairuotojo pažymėjimo
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, lėšos, eismo saugumas

  Svarbiausios temos