20:09 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Baltijos respublikose nėra charizmatiškų lyderių, galinčių aktyviai pasipriešinti Briuselio paliepimams dėl migrantų, mano politologas Michailas Burda

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Rinkimų Švedijoje rezultatai rodo, kad europiečiai pavargo nuo nekontroliuojamos migracijos, interviu  Sputnik Lietuva pareiškė politologas Michailas Burda.

  Per parlamento rinkimus Švedijoje atotrūkis tarp raudonai žalio bloko su valdančiomis partijomis ir centro dešiniųjų partijų opozicinio aljanso, išankstiniais rinkėjų balsų suskaičiavimo rezultatais, pasirodė esąs minimalus, praneša RIA Novosti.

  Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, valdančiam raudonai žaliam blokui savo balsus atidavė 40,6 proc., o Aljanso partijoms — 40,3 proc. rinkėjų. Švedijos opozicijos centro dešiniojo aljanso lyderis Ulfas Kristersonas paragino raudonai žaliai vyriausybę atsistatydinti.

  "Švedijoje dešiniųjų partija išaugino savo pranašumą Riksdage. Koks yra leitmotyvas? Kodėl šios partijos ateina ir pasiekia gerų rezultatų? Europiečiai pavargo nuo nekontroliuojamos migracijos. Europos valstybės, turinčios aukštesnį ekonominio išsivystymo lygį, nėra pasiruošę ant savo pečių traukti migrantus ir kovoja už vadinamųjų imigracijos kvotų perskirstymą jaunose Europos valstybėse. Visų pirma, tai Baltijos šalys ir vadinamoji Vyšegrado grupė. Vyšegrado grupė aktyviai priešinasi. Tai Lenkija, Čekija, Slovakija, Vengrija. Jos bando ginti tam tikrą poziciją ir neįsileisti migrantų pas save", — sakė Burda.

  Jo nuomone, migrantų skaičius Baltijos šalyse gali padidėti dėl ES direktyvų.

  "Kol kas į Baltijos šalis, kiek aš žinau, migrantai važiuoja gerokai mažiau, tačiau labai gali būti, kad kai kurios Europos direktyvos privers Baltijos valstybes priimti daugiau migrantų savo teritorijoje. Dabartiniai Baltijos šalių lyderiai aktyviai nepriešins Europos direktyvoms iš Briuselio. Kad aktyviai pasipriešintų Briuseliui, reikia charizmatiškių lyderių, tokių, koks yra, pavyzdžiui, Vengrijoje Viktoras Orbanas. Tokie, kokie dabar yra Austrijoje, Italijoje. Aš Baltijos šalyse tokių politikų dabar esančių valdžioje nematau", — pabrėžė politologas.

  Dar šia tema

  Turkijos pakrantėje žuvo devyni migrantai
  Lietuvos ir Latvijos pasienyje sulaikyta vietnamiečių migrantų grupė
  Makedonija atsisakė atidaryti naujus migrantų centrus
  Žiniasklaida: daugiau nei 10 ES šalių gali palaikyti Vokietiją migracijos krizėje
  Tegai:
  migracija, migrantai, Michailas Burda, Europa, Švedija, Briuselis, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos