08:14 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Talinas

  Estijos premjeras nepritarė papildomiems rusakalbių patikrinimams

  CC0 / pixabay
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Estijos vyriausybės vadovas mano, kad pagal Konstituciją visi yra lygūs prieš įstatymą ir niekas neturėtų būti diskriminuojamas dėl to, kokia kalba jis kalba

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Estijos ministras pirmininkas Jūris Ratas pasisakė prieš papildomus rusakalbių šalies gyventojų, kurie dirba arba siekia postus valstybės saugumo organuose, patikrinimus, praneša Estijos parlamento spaudos tarnyba.

  Anksčiau du rusakalbiai Estijos piliečiai buvo areštuoti dėl įtarimų, kad jie dirba Rusijos žvalgybai.

  Parlamento pasėdyje Estijos konservatorių liaudies partijos pirmininkas Martinas Helme pareiškė, kad "Rusijos pilietybė yra papildomos rizikos momentas" ir paklausė premjerą, ar tyčia po šnipų skandalo Estijos vyriausybė atlieka papildomus asmenų ne estų tautybės patikrinimus.

  Ratas, atsakydamas į šį klausimą,  priminė, kad Konstitucijoje teigiama, kad visi yra lygūs prieš įstatymą ir niekas negali būti diskriminuojamas.

  "Tai, apie ką jūs dabar kalbate, mano nuomone, baisu. Tai, kad neva dalis Estijos gyventojų dėl vienos ar kitos priežasties netinka šaliai. Kaip aš jau pasakiau, valstybės išdavystė nėra susijusi su tuo, kokia yra gimtoji žmogaus kalba. Valstybės išdavystė susijusi su asmeninėmis savybėmis", — pasakė premjeras.

  Anksčiau Estijos Harju apygardos teismas išdavė leidimą sulaikyti Estijos gynybos pajėgų majorą Denisą Metsavasą ir jo tėvą Petrą Voliną.

  Abu vyrai įtariami valstybės išdavyste, jie kaltinami valstybės paslapties ir įslaptintos informacijos perdavimu Rusijos Ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Centrinei valdybai. Pabrėžiama, kad slapti duomenys neva buvo perduodami penkerius metus.

  Netrukus po to, kai buvo paviešinta informacija apie tai, kad saugumo policijos pareigūnai sulaikė Metsavasą ir  Voliną, Taline vyko spaudos konferencija, kurioje Estijos saugumo pajėgų atstovai papasakojo, kad "išdavikai" neva padarė didelę žalą Estijai ir NATO.

  Dar šia tema

  Suimti trys Rusijos naudai šnipinėjantys lietuviai
  Grybauskaitė ruošiasi išsiųsti iš Lietuvos "rusų šnipus" po diplomatine priedanga
  Lenkijos vidaus saugumo tarnyba sulaikė "rusų šnipą"
  Vilnius prašys Maskvos išduoti Lietuvos šnipą Mataitį
  Tegai:
  šnipinėjimas, diskriminacija, rusų kalba, Estija

  Svarbiausios temos