03:17 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Juri Luikas atsakė bendromis frazėmis į oficialų Estijos deputatų paklausimą, susijusį su karinės žvalgybos vadovo Marano vieša kalba

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Estijos gynybos ministras Juri Luikas nesugebėjo duoti tiesaus atsakymo į kelių deputatų klausimus apie "Rusijos įtakos agentus" ir "Kremliaus agentus", praneša Sputnik Estija.

  Estijos parlamento posėdyje ministras pareiškė, kad jis nieko nežino ir neturi informacijos apie tai, ar tokie asmenys yra Riigikogu ar Vyriausybėje.

  Pabrėžiama, kad Luikas neįvertino Estijos gynybos ministerijos Užsienio žvalgybos departamento generalinio direktoriaus Miko Marano žodžių, kuriais Maranas apkaltino deputatus ir Vyriausybės narius tuo, kad jie yra "Kremliaus agentai". Būtent šis pareiškimas vėliau ir tapo oficialaus parlamentarų paklausimo priežastimi.

  Pasak gynybos ministro, karinės žvalgybos vado pareiškime, išsakytame Saugumo forume Aspeno mieste (JAV) šių metų liepą, taip buvo pasakyta ne apie Estijos politikus, o apskritai apie Europos politikus.

  "Jis konkrečiai nepavadino nė vienos šalies ir nė vieno vardo, kaip ir būdinga žvalgams", — pareiškė Luikas.

  Be to, Gynybos ministerijos vadovas beveik pakartojo Marano žodžius ir pridūrė, kad Rusija naudojasi autoritetingais politiniais ir visuomeniniais veikėjais, kad galėtų įtakoti ir įgyvendinti savo planus.

  Estijos gynybos ministerijos Užsienio žvalgybos departamento generalinis direktorius ne kartą pasisakė prieš Rusiją. Nuo praėjusių metų jo departamentas išleidžia metraštį, kuriame pasakojama apie "grėsmę" iš Maskvos ir pateikiami "Rusijos slaptųjų tarnybų bandymų" įtakoti Baltijos respublikos vidaus ir užsienio politiką pavyzdžiai.

  Dar šia tema

  Kremlius nesutinka su terminu "sovietų okupacija"
  Estija ir Latvija nori išieškoti iš Rusijos žalą už "sovietinę okupaciją"
  Zacharova: incidentas Estijoje įrodo, kad NATO gresia Baltijos šalių saugumui
  Rusijos URM išjuokė NATO dėl raketos paleidimo virš Estijos
  Tegai:
  užsienio politika, Estijos gynybos ministerija, Juri Luikas, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos