00:14 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Karo ekspertas Aleksandras Chrolenko

  Ekspertas: anksčiau ar vėliau Baltijos šalys padarys išvadą, kad be NATO geriau

  © Sputnik /
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  120

  Visi mąstantys žmonės jau seniai suprato, jog Baltijos respublikos virsta poligonu, kur koks nors atsitiktinumas gali sukelti karštą konflikto fazę, mano karo ekspertas Aleksandras Chrolenko

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Karinių išlaidų padidinimą Estijoje palaiko tik 18 procentų respublikos gyventojų, praneša RIA Novosti su nuoroda į sociologinį tyrimą, atliktą bendrovės "Kantar Emor". Apklausoje dalyvavo daugiau nei 1,1 tūkstančio respondentų.

  Maskva
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  46 procentai apklaustųjų mano, kad išlaidos turėtų išlikti tokios pat, o 26 procentai — kad jos turėtų būti mažinamos.

  Interviu Sputnik Lietuva karo ekspertas Aleksandras Chrolenko pabrėžė, kad daugybė estų yra protingi, mąstantys žmonės, kurie supranta, kad nė viena iš kaimyninių šalių jiems negresia.

  "Estus gąsdina nuolatiniai NATO naikintuvių skrydžiai iki 150 metrų aukštyje: nuo šio dundesio ir nuo nuolatinių pratybų nustoja duoti derlių laukai, krenta pieno primilžis, kilkių būriai bėga į Atlanto vandenyną, kuo toliau nuo Baltijos jūros. Gyvenimas kasmet tampa vis sunkesnis po NATO "apsauga", ir žmonės reaguoja atitinkamai", — tikino ekspertas.

  Pasak Chrolenko, apklausa parodė, kad dauguma Estijos gyventojų abejoja ateities kartu su NATO realistiškumu, ir, greičiausiai, jie ateis prie minties, kad geriau gyventi be Aljanso.

  "Visiems mąstantiems žmonėms tampa suprantama: Baltijos šalys, tarp jų Estija, virsta poligonu, fronto linija. Anksčiau ar vėliau ginklų skaičius pereis į kokybę: koks nors atsitiktinumas arba tyčinė provokacija sukels karštą konflikto fazę. Po to konflikte dalyvaujančios šalys susitars tarpusavyje, nustatys status quo, bet liks Estijos gyvenviečių rūkstantys griuvėsiai, masė žuvusių žmonių. Su visu tuo teks kažką daryti, sutvarkyti turės ne kas kitas, o estai ir kitų Baltijos šalių gyventojai", — pasakė ekspertas.

  Dar šia tema

  Suomijos prezidentas nerado grėsmių Baltijos valstybėms iš Rusijos pusės
  Suomija pabrėžė NATO pajėgų buvimo Baltijos regione svarbą
  Įvykdysime ir viršysime: Lietuva nušluostys nosį visoms NATO narėms
  Tegai:
  gynyba, NATO, Baltijos šalys, Estija

  Svarbiausios temos