09:26 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Pratybos Estijoje, archyvinė nuotrauka

  Estijos vyriausybė patvirtno gynybos biudžetą

  © Photo: facebook / Siil
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Estija pagal BVP dalį gynybos išlaidoms užima trečią bendrą vietą tarp NATO šalių

  VILNIUS, rugsėjo 26 - Sputnik. Estijos vyriausybė neeiliniame posėdyje patvirtino 2019 metų biudžetą, pagal dabartinius skaičiavimus, šalies gynybos biudžetas sieks rekordinius 2,2% BVP, praneša Sputnik Estija.

  Estijos parlamentas pažymi, kad valstybės prioritetuose kitiems metams išlaidų punktas "stiprinti saugumą" yra trečioje vietoje, po tikslų "užtikrinti stabilų ekonomikos augimą" ir "didinti gyventojų skaičių".

  Pagal 2019 metų Valstybės biudžeto projektą Estijos gynybos išlaidos padidės iki beveik 585 milijonų eurų, prognozuojama, kad tai sudarys 2,2% BVP.

  Pagal BVP dalį gynybai Estija kitais metais pateks į bendrą trečią vietą po JAV ir Graikijos.

  2017 metais, remiantis metine NATO ataskaita, tik keturios iš 29 Aljanso šalių išleido gynybai ne mažiau kaip 2% BVP: Lenkija, (2%), Jungtinė Karalystė ir Estija (2,1%), Graikija (2,4%). 2018 metais prie jų prisijungė Lietuva (2% ) ir Latvija (2%). 2017 metais Turkijos, Bulgarijos, Juodkalnijos, Norvegijos, Lietuvos, Latvijos, Prancūzijos ir Rumunijos išlaidos sudarė ne mažiau kaip 1,5%.

  Nuo 1% iki 1,3% skyrė Slovėnija, Čekija, Vengrija, Albanija, Italija, Nyderlandai, Danija, Slovakija, Vokietija, Kroatija, Kanada ir Portugalija. Gynybos išlaidos, skirtos Ispanijos ir Belgijos, sudarė mažiau nei 1%, o Liuksemburgo - mažiau nei 0,5%. Tuo tarpu, palyginti su 2016 metais,  NATO Europos šalių bei Kanados išlaidos gynybai padidėjo 4,8 proc.

  Daugiau kaip 70 proc. visų NATO šalių išlaidų gynybai guli ant JAV pečių.

  Dar šia tema

  Europos Komisijai kelia nerimą, kad AKM jau apėmė devynias ES šalis
  Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui"
  Estijos prezidentė priminė popiežiui apie "sovietų okupaciją"
  Tegai:
  gynybos biudžetas, Estija

  Svarbiausios temos