09:05 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  109

  Vaira Vykė-Freiberga susiejo šį teiginį su tuo, kad latviai, pasak jos, labai jautrūs populizmui

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Buvusi Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga pareiškė, kad respublikos gyventojų "smegenys kaip roplių", praneša RIA Novosti su nuoroda į politikės interviu žurnalui "Ir".

  "Mūsų smegenys kaip roplių. Kai jie (ropliai ― Sputnik) suaktyvėja, grynai fiziškai ir emociškai atsiranda noras pulti ar pabėgti. Populistai labiau apeliuoja į emocijas nei į racionalumą, į neigiamus dalykus, o ne į teigiamus. Viską sudėjus kartu, tai atveda mus į labai pavojingą kelią", — pasakė buvusi lyderė.

  Vykė-Freiberga yra įsitikinusi, kad būtent dėl to latviai yra tokie jautrūs populizmui, kita vertus ji mano, kad svarbu įsiklausyti į šią retoriką.

  "Atsiranda žmonių, kurie nesutinka. Klausimas yra toks, su kuo jie nesutinka ir kodėl? Ar galime rasti aukso vidurį?" Demokratija reiškia, kad turime ieškoti bent tam tikro supratimo", — pabrėžė Vykė-Freiberga.

  Latvijoje spalio 6 dieną vyks Parlamento rinkimai. Už šimtą vietų Seime kovos 16 partijų atstovai.

  Anksčiau buvęs Latvijos vidaus reikalų ministerijos vadovas Janis Adamsonas palygino respubliką su "pusiau mafine valstybe". Jo nuomone, šalyje galimas bet koks lėšų kaupimas, apeinant įstatymą.

  Dar šia tema

  Branduolinio karo grėsmė Baltijos regione – prasimanymas ar realybė?
  Apklausa: Latvijos gyventojai nori, kad pasikeistų šalies vadovybė
  Estija ir Latvija nori išieškoti iš Rusijos žalą už "sovietinę okupaciją"
  Tegai:
  Vaira Vykė-Freiberga, Latvija

  Svarbiausios temos