21:22 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Svarstomu projektu Ūkio ministeriją siūloma pavadinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija, o Švietimo ir mokslo ministerija vadintųsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė Vyriausybės įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma pakeisti Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų pavadinimus, rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Už tai numatančius pakeitimus balsavo 66 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 16 parlamentarų. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Svarstomu projektu Ūkio ministeriją siūloma pavadinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Šiuo pakeitimu siekiama kurti modernų valstybės požiūrį ir atkreipti dėmesį į šiuolaikišką ekonominių procesų reguliavimą, o visų pirma – į inovacijas, kurios sudaro svarbų pagrindą valstybės ekonomikos augimui. Anot iniciatorių, ministerijos pavadinimas tiksliau reprezentuotų ministerijos veiklos sritį, pobūdį ir pagrindinius tikslus, taip jos pavadinimas būtų labiau suprantamas tarptautinei bendruomenei.

  Pagal naujas nuostatas Švietimo ir mokslo ministerija vadintųsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Kaip tvirtina iniciatoriai, pakeitus šios ministerijos pavadinimą būtų sudarytos prielaidos reikšmingai padidinti sporto prestižą visuomenėje ir valstybės bei savivaldybių institucijose ir įstaigose, taip pat pagerinti tarptautinį bendradarbiavimą fizinio aktyvumo ir sporto srityse ir sustiprinti valstybės sporto institucijos – Švietimo ir mokslo ministerijos – vaidmenį sporto srityje.

  Dar šia tema

  Lietuvos viešajame sektoriuje bus panaikinta 600 pareigybių
  Tegai:
  pavadinimas, Ūkio ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija

  Svarbiausios temos