16:06 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis

  Latvijos prezidentas palaikė KGB dokumentų paskelbimą internete

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Tuo pačiu metu Latvijos lyderis paragino nedaryti skubotų išvadų apie žmones, kurių vardai bus viešai paskelbti

  VILNIUS, spalio 14 – Sputnik. Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis palaikė buvusių Latvijos TSR KGB agentų vardų paskelbimą internete, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Latvijos Seimas galutiniame skaityme patvirtino įstatymą dėl Latvijos TSR KGB dalies dokumentų paskelbimo internete iki šių metų pabaigos.

  "Valstybės šimtmečio proga mes turime dėti tašką ties šiuo klausimu. Aš gerbiu Seimo priimtą sprendimą, kuris išreiškia Latvijos piliečių valią pagal Konstituciją ir skelbiu įstatymą", – pareiškė Vėjuonis ir paragino nedaryti skubotų išvadų apie žmones, kurių vardai bus išslaptinti.

  Anksčiau Latvijos Konstitucijos apsaugos biuras įspėjo parlamentą neskelbti KGB dokumentų, teigdamas, kad tokie veiksmai gali sumažinti visuomenės pasitikėjimą saugumo organais.

  Pagal priimtą įstatymą iki gruodžio 3 dienos Totalitarizmo padarinių dokumentacijos centras privalo pateikti būtinus duomenis Latvijos nacionaliniam archyvui, kuris, savo ruožtu, privalo juos paskelbti interneto svetainėje iki šių metų gruodžio 31 dienos.

  Latvijos valstybinio saugumo komitetas nustojo egzistuoti 1991 metais, kai respublika pasitraukė iš TSRS.

  Anksčiau interviu Sputnik Lietuva politologas ir istorikas Armenas Gasparianas pareiškė, kad Latvijos laukia daug stebuklingų atradimų, susijusių su KGB dokumentų paskelbimu. Jis pabrėžė, kad tarp respublikos dabartinės valdžios atstovų gali atsirasti tie, kas praeityje turėjo ryšių su KGB. Tačiau Gasparianas neatmetė, kad dokumentų paskelbimas gali būti neišsamus, kaip tai nutiko su duomenimis apie Latvijos SS legioną.

  TSRS KGB atsargos pulkininkas Sergejus Šestovas taip pat išreiškė nuomonę, kad Latvijos specialiosios tarnybos nerimauja, nes gali paaiškėti, kad pusė politikų vyriausybėje yra buvę agentai.

  Dar šia tema

  Lietuva gali išslaptinti asmenų, prisipažinusių bendradarbiavus su KGB, sąrašą
  Juknevičienė įtarė Kauno merą bendradarbiavimu su KGB
  Tegai:
  KGB, Raimondas Vėjuonis, Latvija

  Svarbiausios temos