11:24 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
  Rusijos ir Estijos valstybinė siena

  Estija planuoja iki 2026 metų užbaigti sienos su Rusija statybą

  © Sputnik / Алексей Даничев
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  2801

  Sienai su Rusija statyti šalis planuoja skirti 250 milijonų eurų, dar 70 milijonų eurų prireiks infrastruktūros priežiūrai statybos metu

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Estija planuoja iki 2026 metų užbaigti statyti sieną su Rusija, pareiškė šalies ministras pirmininkas Juri Ratas, praneša RIA Novosti.

  Vyriausybės vadovo teigimu, planavimo ir paruošiamieji darbai vyks 2018 — 2020 metais. Užbaigti sienos su Rusiją statybą planuojama 2026 metais.

  Sienos statyba bus suskirstyta į sektorius ir ruožus. Planuojama išskirti tris sektorius, kurie apims Narvos upę, ežerus ir sausumos plotus.

  "Sausumoje statyba nebus vykdoma iškart išilgai viso 135,6 kilometrų ruožo. Ji bus atliekama atkarpomis, kad, naudojant vieno ruožo pavyzdį, būtų galima išmokti tvarkyti kitus", — pareiškė Ratas savo kalboje prieš Estijos parlamento deputatus.

  Ministras pirmininkas taip pat pabrėžė, kad darbų, susijusių su sienos su Rusijos Federacija tvarkymu, sąnaudos sudarys 250 milijonų eurų. Dar 70 milijonų eurų bus skirta infrastruktūros priežiūrai statybos metu.

  Bendras Estijos ir Rusijos sienos ilgis yra 338 kilometrai, iš kurių 135 kilometrai tęsiasi sausumoje, 126 kilometrai – ežeruose, 176 kilometrai – upėse.

  Pagal išsamų sausumos sienos su Rusija tvarkymo projektą, prie sienos bus įrengta elektroninė apsaugos sistema, o stebėti padėtį pasienyje planuojama naudoti UAV nepilotuojamus orlaivius.

  Bet koks sienos kirtimas bus užregistruotas vaizdo stebėjimo priemonių ar sensorinių jutiklių pagalba. Pasienyje bus pastatyta 2,5 metro aukščio tvora, ji apims maždaug 90 kilometrų iš 135 kilometrų sausumos sienos teritoriją.

  Dar šia tema

  Nenaudinga tvora: kiek kainuoja raktai nuo Lietuvos sienos?
  Pasienyje su Rusija pradedama 1,3 mln eurų vertės tvoros statyba
  Sienos su Rusija statyba kainuos Estijai 320 milijonų eurų
  Tegai:
  siena, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos