15:36 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  "Emary" oro bazėje JAV lėšomis pastatytas dar vienas angaras, štabo pastatas ir peronas sprogiems kroviniams

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Nauji objektai, pastatyti JAV lėšomis ir skirti priimti ir aptarnauti Estijoje dislokuojamus NATO karius ir techniką, antradienį buvo iškilmingai atidaryti "Emary" oro bazėje prie Talino, praneša Estijos gynybos pajėgų Generalinio štabo spaudos tarnyba.

  Pasak Estijos gynybos ministro Juri Luiko, objektai, tarp kurių yra dar vienas angaras, štabo pastatas ir peronas sprogiems kroviniams, buvo pastatyti kaip JAV programos dėl sutramdymo priemonių Europoje dalis. Projekto kaina siekė apie 15 milijonų dolerių.

  "Čia vyksta daugybė įvairių pratybų, kartais čia jau labai didelės NATO kariuomenės eskadrilės ir reikia statyti naujus infrastruktūros objektus, kad mes būtume tam tikrame reikalingame lygyje", — cituoja Luiko žodžius spaudos tarnyba.

  Ministras pabrėžė, kad nauji objektai "Emary" oro bazėje skirti ne tik JAV kariniams lėktuvams.

  "Žinoma, jais gali naudotis kiti NATO kariai ar kiti sąjungininkai. Taigi, tai naudinga visiems", — pridūrė Luikas.

  JAV karinių oro pajėgų Europoje inžinerijos ir logistikos tarnybos viršininkas, brigados generolas Rojus Ogustinas pranešė, kad projektavimo darbai truko devynis mėnesius, o pačios statybos — penkiolika mėnesių.

  "Tokiam dideliam projektui tai labai nedidelis laiko tarpas", — pabrėžė generolas.

  Šiuo metu "Emary" oro bazėje dislokuojasi Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai "Eurofighter", kurie vykdo oro erdvės virš Baltijos šalių apsaugos misiją.

  Baltijos šalys neturi orlaivių, tinkamų oro erdvės patruliavimui, todėl nuo 2004 metų balandžio (po jų įstojimo į NATO) oro erdvės apsauga rotacijos būdu užsiima Šiaurės Atlanto aljanso šalių lėktuvai, kurie Lietuvoje bazuojasi Zoknių oro uoste, esančiame už penkių kilometrų nuo Šiaulių, taip pat "Emary" oro bazėje, kuri nuo 2014 metų tapo papildoma aikštele NATO lėktuvų dislokavimui. Čikagoje 2012 metais vykusiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime misija buvo pratęsta neribotam laikui.

  Dar šia tema

  Ekspertas: kario žūtis Lietuvoje meta šešėlį ant NATO
  NATO laivai vykdo išminavimo operaciją Baltijos jūroje
  NATO atliks apie 20 "eksperimentų" pratybose prie Rusijos sienų
  Ukrainoje pratybų metu sudužo naikintuvas Su-27
  Tegai:
  oro bazė, JAV, NATO, Estija

  Svarbiausios temos