13:33 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Baltijos šalių ūkininkai ir toliau reikalauja iš ES padidinti tiesiogines išmokas, praneša Žemės ūkio organizacijų bendradarbiavimo tarybos direktorius Guntis Vilnitis

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Per paskutinį ES vadovų susitikimą Briuselyje į protesto akciją susirinko keletas dešimčių ūkininkų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Čekijos.

  Susirinkusieji mitingavo prieš netolygias tiesiogines išmokas ES šalims, pasiūlytas naujame septynerių metų Europos biudžete. Ūkininkai mano, kad Bendros žemės ūkio politikos finansavimo projektas 2021-2027 metams yra neteisingas šalių, kurios ne taip senai įstojo į ES, atžvilgiu ir neleidžia sąžiningai konkuruoti bendrojoje rinkoje.

  Interviu Sputnik Lietuva Žemės ūkio organizacijų bendradarbiavimo tarybos vykdantysis direktorius Guntis Vilnitis bendrą Baltijos ūkininkų akciją pavadino "bandomu projektu" ir pabrėžė, kad jie ir toliau gins savo teises.

  "Tęsinys bus gruodžio mėnesį, kai mes kitą kartą būsime Briuselyje ir ES šalių vadovų akivaizdoje vėl pateiksime savo reikalavimus", — pasakė Vilnitis.

  Jis pareiškė, kad ES išmokos valstiečiams Baltijos šalyse dabar yra vienos mažiausių Europos Sąjungoje.

  "Paskutinis trejetas – tai Estija, Latvija ir Lietuva. Tas, kas buvo skirta nuostoliams, kuriuos sukėlė praėjusių metų potvynis, padengti — tai kitas dalykas. Dabar mes kovojame už tai, kad kitą laikotarpį – 2021-2027 metais – išmokos mūsų valstiečiams būtų arčiau vidutinio išmokų lygio ", - pareiškė Vilnitis.

  Lietuvos prezidentė palaikė protestuojančius ūkininkus

  Europos Vadovų Taryboje dalyvaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Briuselyje protestuojančiais Lietuvos žemdirbiais.

  Šalies vadovė pabrėžė, kad pirminis Komisijos pasiūlymas nėra priimtinas Lietuvai. Pasak jos, ES nevykdo savo dar 2013 metais prisiimto įsipareigojimo, kad tiesioginės išmokos iki 2020 metų pasiektų 196 eurus už hektarą.

  Даля Грибаускайте поддержала протест литовских фермеров в Брюсселе
  Dalia Grybauskaitė palaikė Lietuvos ūkininkų protestą Briuselyje

  Pasak Prezidentės, Lietuva palaiko savo žemdirbius ir derybose deda visas pastangas, kad išmokos šalies ūkininkams pasiektų europinį vidurkį.

  Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad šiuo metu pagrindinis uždavinys – sėkmingai užbaigti derybas dėl "Brexit", o prie diskusijos dėl naujojo daugiamečio biudžeto ES valstybių lyderiai tikisi sugrįžti gruodį.

  Dar šia tema

  Netrukus bus mokama susietoji parama už gyvulius
  Tegai:
  žemės ūkis, ES

  Svarbiausios temos