16:52 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Kaip pabrėžė Rusijos Federacijos tarybos vadovė, apie 300 tūkstančių šių Baltijos šalių gyventojų negali dalyvauti politikoje ir jų pagrindinės teisės yra apribotos

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Latvijos ir Estijos valdžios Europos centre faktiškai sukūrė segregacijos ir apartheido zonas, labai apribojusias rusakalbių gyventojų teises, pareiškė Rusijos Federacijos tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko.

  Kaip pažymėjo Federacijos tarybos vadovė, kalbama apie tai, kad beveik 300 tūkstančių šių Baltijos šalių rusakalbiams gyventojams suteiktas nepiliečių statusas, todėl jie ne tik negali dalyvauti politikoje, bet ir daugelis jų teisių yra apribotos.

  Be to, pasak Matvijenko, Baltijos šalyse stiprėja rusofobija, kurią "tam tikros jėgos Vakaruose" naudoja kaip priemonę kovai su Rusija ir jos daugialypio pasaulio formavimo politika.

  "Pavyzdžių... nereikia eiti toli. Mes visi žinome, galime įvardyti valstybes, kuriose vykdoma atvira priešiškumo propaganda, net ir neapykantos kitų tautų atstovams, vyksta nacių nusikaltėlių ir jų bendrininkų šlovinimas", ― cituoja Federacijos tarybos vadovės žodžius RIA Novosti.

  Jos nuomone, ypač šiuo klausimu "padarė pažangą" dabartinė Ukrainos valdžia, kuri padarė rusofobiją savo politikos dalimi.

  Po TSRS žlugimo Baltijos šalių valdžios vykdo rusakalbių gyventojų engimo politiką. Vien Latvijoje apie 40 procentų gyventojų yra etniniai rusai. Nepiliečiais laikomi nuolatiniai Latvijos gyventojai, atvykę į respubliką sovietmečiu ir neperėję natūralizacijos.

  Dar šia tema

  Putinas tikisi, kad Baltijos šalims bus gėda dėl elgesio su rusakalbiais
  Rusijos URM pasmerkė prievartinę rusakalbių gyventojų asimiliaciją Latvijoje
  Lietuvos teismo sprendimas — įteisinta rusofobija
  Pavojingas taksi su Rusijos virusu
  Rusofobija Lietuvoje ― išimtis ar taisyklė?
  Tegai:
  Rusijos Federacijos taryba, Valentina Matvienko, Rusija, Latvija, Estija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos