16:34 2018 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1296
 • RUB76.3414
  binoklis, archyvinė nuorauka

  "Sputnik" nustatė areštuoto už "šnipinėjimą Rusijos naudai" latvio vardą

  © Depositphotos
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  2620

  Pasirodo, kad tai buvęs Vidaus reikalų ministerijos darbuotojas, kuris kovojo prieš korupciją vidaus reikalų institucijose

  VILNIUS, spalio 29 ― Sputnik. Sputnik Latvija sužinojo pagyvenusio Latvijos piliečio, įtariamo šnipinėjimu Rusijos naudai, vardą.

  Žiniasklaidos duomenimis, įtariamasis yra Olegas Burakas. Praėjusią savaitę Latvijos saugumo policija (PB) sulaikė vyrą, o teismas  išdavė jo arešto orderį.

  Sputnik Latvija žurnalistai iš atvirų šaltinių sužinojo, kad prieš išeidamas į pensiją Burakas buvo Latvijos vidaus reikalų ministerijos Informacijos centro Šaunamųjų ginklų apskaitos skyriaus viršininkas.

  Straipsnyje "Kalbų valymas VRM" dabartinis Seimo narys Nikolajus Kabanovas sakė, kad Burakas staiga buvo pakviestas į latvių kalbos komisiją, tačiau neišlaikė egzamino ir gavo 30 latų baudą (daugiau kaip 40 eurų) už netinkamą kalbos mokėjimo lygį.

  Dar viename straipsnyje sakoma, kad po 3 metų, jau atsistatydinęs, Burakas ir toliau skundėsi Valstybės kalbos centrui dėl baudos.

  "Ministro kabinete  buvo trylika žmonių, tarp kurių buvo trys Valstybės kalbos centro atstovai ir  direktorius Antonas Kursitis. Jis labai atidžiai klausė, kaip aš atsakau į klausimus, ir paprašė manęs papasakoti, kaip aš praleidau vasarą. Kaip vaikų darželyje.  Aš jam tiesiai pasakiau, kad čia jis nėra Kalėdų Senelis ir kad mes ne šventėje vaikams. Žinoma, jie iškart išrašė trisdešimties latų baudą ― "už kalbą", ― sakė Burakas.

  Žiniasklaidos duomenimis, vyras taip pat bandė kovoti su korupcija Vidaus reikalų ministerijos sistemoje ― rašė aukštesnėms valdžios institucijoms apie pinigų vagystes.

  Sputnik Latvija straipsnyje pažymima, kad šiais metais Respublikoje buvo paskelbti jau du nuosprendžiai dėl "šnipinėjimo Rusijos naudai".

  Dar šia tema

  JAV latvis nuteistas 14 metų kalėjimo už antiviruso-šnipo sukūrimą
  Lavrovas papasakojo apie rusų, kaltinamų šnipinėjimu, kelionę į Hagą
  Šveicarija pradeda tyrimą prieš "Rusijos šnipus"
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos