01:37 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Susitarimas taikomas šių dviejų valstybių piliečiams, taip pat užsieniečiams, kurie trejus metus gyvena pasienio teritorijoje

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ratifikavo susitarimą su Latvija dėl abiejų šalių pasienio zonų gyventojų kelionių supaprastinimo. Dokumentas skelbiamas oficialiame teisinės informacijos portale.

  Įstatymas Rusijos Valstybės Dūmos buvo priimtas šių metų spalio pradžioje, o spalio 24 dieną Federacijos taryba jį patvirtino.

  Susitarimas taikomas Rusijos ir Latvijos piliečiams, taip pat užsieniečiams, kurie pastaruosius trejus metus legaliai gyvena šių šalių pasienio teritorijoje.

  Pataisas inicijavo Latvija. Kelionės vyks, remiantis galiojančiu užsienio pasu ir leidimu judėti pasienio zonoje. Šiuo atveju pareiškėjas neturi įforminti kvietimo, kai kreipiasi dėl vizos, teigiama oficialioje Valstybės Dūmos svetainėje.

  Naujasis įstatymas pašalina apribojimus dėl bendros piliečių buvimo pasienio teritorijose trukmės per kalendorinius metus. Be to, dokumente numatyta galimybė kirsti Rusijos Federacijos sienas be pasienio kontrolės antspaudo.

  Tikimasi, kad naujovės prisidės prie dviejų šalių socialinių, kultūrinių, giminystės ir ekonominių ryšių plėtros. Taip pat tai turės teigiamą poveikį Rusijos ir Latvijos pasienio bendradarbiavimo plėtrai.

  Dar šia tema

  Rusija patvirtino sienos su Lietuva demarkaciją
  Rusijos Vyriausybė patvirtino pasienio susitarimo su Lietuva finansavimą
  Rusijos Dūma svarstys pasienio bendradarbiavimo su Lietuva finansavimo projektą
  Tegai:
  pasienis, Rusijos Valstybės Dūma, Latvija, Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos