22:58 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Europos Parlamento narys iš Latvijos Miroslavas Mitrofanovas

  Europarlamentaras iš Latvijos ragina stiprinti ryšius su Krymu

  CC BY-SA 2.0 / Saeima
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4620

  Politikas mano, kad Latvijos ir Krymo ekonominių santykių atnaujinimas gali sudaryti sąlygas Europos Sąjungai ir Rusijai, taip pat Rusijai ir Ukrainai susitaikyti

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Europos Parlamento narys iš Latvijos Miroslavas Mitrofanovas planuoja aplankyti V-ąjį Jaltos tarptautinį ekonomikos forumą, kuris vyks 2019 metų balandį.

  Krymas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Europarlamentaro teigimu, Baltijos šalių atstovų susitikimas su Krymo verslininkais leis sustiprinti ekonominius ryšius.

  Deputatas prisiminė, kad 2014 metų rugpjūtį jis su Krymu pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatoma stiprinti regiono ekonominius santykius su Latvija. Tačiau dėl sankcijų susitarimo įgyvendinimą teko atidėti.

  "Bet bendrauti su Krymo politikais ir verslininkais mums niekas negali uždrausti. Esu įsitikinęs, kad ryšius reikia palaikyti ir stiprinti. Be to, reikia susitikti bet kokiu formatu – Simferopolyje, Maskvoje ar Briuselyje. Tai griauna nesupratimo sienas ir sudaro sąlygas Europos Sąjungai ir Rusijai, Ukrainai ir Rusijai susitaikyti ateityje", — pasakė deputatas RIA Novosti.

  2014 metais, po referendumo, kuriame dauguma respublikos gyventojų pritarė prisijungimui prie Rusijos, Krymo pusiasalis ir Sevastopolio miestas tapo Rusijos Federacijos dalimi. Tai pablogino Rusijos ir Ukrainos santykius.

  Maskva ne kartą buvo kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus. Tuo tarpu Rusijos valdžia pabrėžė, kad regiono gyventojai balsavo už suvienijimą su Rusijos Federacija, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT įstatų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskvai "šis klausimas uždarytas".

  Dar šia tema

  Rados deputatas sukritikavo Kijevo valdžią už Krymo gyventojų diskriminaciją
  Latvis papasakojo, kad "PayPal" blokuoja vartotojus už bet kokį Krymo paminėjimą
  Lietuvos atstovai prisijungė prie asociacijos "Krymo draugai"
  Tegai:
  Krymas, Rusija, pasaulio ekonomika, Europos Parlamentas

  Svarbiausios temos