05:22 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Derliaus nuėmimas, archyvinė nuotrauka.

  Valdantieji prašo atlikti tyrimą dėl padėties žemės ūkyje

  © Sputnik / Александр Кряжев
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Situaciją žemės ūkyje parlamentarai nagrinės iš esmės – buvusių valdžių sprendimus nuo 1991 iki 2016 metų

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Seimas žengė žingsnį dėl dar vienos komisijos sudarymo, praneša LRT.

  Šįkart norima imtis tyrimo dėl padėties žemės ūkio sektoriuje nuo nepriklausomybės atkūrimo. Išanalizuoti, ar iki šiol buvusių valdžių priimti sprendimai nebuvo naudingi suinteresuotiems asmenims – kaip vyko grąžintos žemės perkėlimas ar skirstyta parama. Opozicija pasigenda jų keltų klausimų, pavyzdžiui, kiek stambieji ūkininkai valdo žemės.

  Dar pavasarį atmetę opozicijos siūlymą sudaryti komisiją dėl padėties žemės ūkyje, valdantieji antradienį persigalvojo. Po pateikimo pritarta: situaciją žemės ūkyje parlamentarai nagrinės iš esmės – buvusių valdžių sprendimus nuo 1991 iki 2016 metų.

  Be žemės perkėlimo siūloma įvertinti Europos Sąjungos paramos skirstymo skaidrumą, tirti trąšų, sėklų rinkos reguliavimo pokyčius.

  "Tikriausiai daugeliui įdomu sužinoti, kodėl politikai ir kai kurie asmenys galėjo kilotis žemes iš kažkokių užkampių prie Vilniaus. Tos žemės brangdavo tūkstančius kartų. Tie dalykai įdomūs, ir į juos bus atsakyta", – kalbėjo Seimo LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

  Šeimos ūkininkų sąjungos vadovas Vidas Juodsnukis sako, kad verčiau jau parlamentarai aiškintųsi, pavyzdžiui, kaip investuota europinė parama, arba ieškotų sprendimų, kaip susigrąžinti žmones į provinciją.

  Pasak Vido Juodsnukio, kaimai tuštėja, ir nors ES suteikė lėšų plėtrai, ji nevyksta. Kai 2 proc. valdo pusę žemės ūkio naudmenų, nes iki šiol nebuvo politinės valios, kad ES lėšas investuotume į tikrą kaimo plėtrą – kaimo gyventojus, smulkius ūkininkus, to komisija nebus pajėgi išspręsti.

  Opozicija abejoja, ar bus atsakyta į jų jau kurį laiką užduodamus klausimus, pavyzdžiui, kiek stambieji – tokie, kaip "Agrokoncernas" – valdo žemės, dėl trąšų importo, ir kodėl valdantieji nori tirti padėtį žemės ūkyje tik iki jų atėjimo į valdžią.

  "Komisijos sudarymo klausimo Seimas dar imsis vėliau šį mėnesį. Kartu turės nuspręsti, kas tyrimą atliks – Kaimo reikalų komitetas ar speciali komisija. Tai jau būtų tryliktoji komisija šio Seimo kadencijoje", – sakė Seimo LVŽS frakcijos narys Bronius Markauskas.

  Dar šia tema

  Bilo Geitso belaukiant: Lietuvoje kuriami "virtualūs biurai"
  Aktyvūs piliečiai asmeniniu pavyzdžiu kviečia grįžti į Lietuvą
  Ūkio ministerija siūlo blokuoti prieigą prie nesaugių produktų internetinėse parduotuvėse
  Ekspertas: Lietuvos produktams Kinijoje reikia tokios pat reputacijos, kokia buvo TSRS
  Tegai:
  valdžia, žemės ūkis

  Svarbiausios temos