09:09 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  125

  Privalomas notarų ir antstolių atlyginimų dydžių suderinimas su pačiais subjektais (notarais ir antstoliais) riboja valstybės teisinę diskreciją atlyginimų nustatymo srityje ir įpareigoja teisingumo ministrą nustatyti tokius atlyginimo dydžius, kokie yra jiems priimtini

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Seimas priėmė Notariato ir Antstolių įstatymų pataisas, kuriomis nutarta atsisakyti privalomo notarų atlyginimo dydžių (įkainių) ir antstolių vykdymo išlaidų dydžių, apskaičiavimo ir apmokėjimo tvarkos suderinimo su Lietuvos notarų rūmais ir Lietuvos antstolių rūmais, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Kaip anksčiau teigė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, privalomas notarų ir antstolių atlyginimų dydžių suderinimas su pačiais subjektais (notarais ir antstoliais) riboja valstybės teisinę diskreciją notarų ir antstolių atlyginimų nustatymo srityje ir įpareigoja teisingumo ministrą nustatyti tokius atlyginimo dydžius, kokie yra priimtini notarams ir antstoliams.

  "Mes prašome suteikti mums įrankį mažinti antstolių ir notarų kainas", – posėdyje teigė Jankevičius.

  Jo tvirtinimu, mažėtų tiek įkainiai, tiek vykdymo išlaidos.

  Dokumento aiškinamajame rašte nurodoma, kad Lietuvos notarų rūmai ir Lietuvos antstolių rūmai turės galimybę bendra tvarka išnagrinėti ir įvertinti teikiamus projektus, susijusius su notarų atlyginimo ir antstolių vykdymo išlaidų dydžių nustatymu, teikti savo pastabas dėl projektų ir tokiu būdu daryti įtaką projektų turiniui Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka.

  Pagal patikslintą tvarką įstatyme išliks prievolė teisingumo ministrui minėtus dydžius suderinti su finansų ministru.

  Anksčiau Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teikė Seimui Antstolių įstatymo ir Civilinio proceso kodekso pataisas, kurios užkirsti kelią išpūstoms antstolių paslaugų kainoms bei lupikavimui.

  Pasak prezidentės, antstolių algos viršija jau net ir Europos valstybių vadovų atlyginimus. Lietuvoje vidutiniškai per mėnesį antstolis uždirba 10 tūkst. eurų, o kai kurių alga siekia 37 tūkst. eurų – daugiau negu Europos Sąjungos vadovas.

  Prezidentė siūlo konkrečius įrankius teisingesniems antstolių įkainiams užtikrinti: būtinųjų vykdymo išlaidų sumažinimą, draudimą atlikti perteklinius veiksmus, antstolių atlyginimo ribojimą iki 15 proc. nuo išieškotos sumos, privalomą skolininko informavimą, draudimą kreditoriui samdyti skirtingus antstolius dėl to paties skolininko ir viešai skelbiamas antstolių algas. Taip pat įstatymu griežtinami antstolių nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

  Dar šia tema

  Seimo LSDD frakcija palaikys naują antstolių paslaugų įkainių nustatymo tvarką
  Grybauskaitė iš Seimo laukia tik atsakingų sprendimų
  Lietuvos prezidentė gavo premiją už reformas teismų sistemoje
  Tegai:
  atlyginimai, antstoliai, notarai

  Svarbiausios temos