11:24 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  Vidutiniškai 11 procentų Europos Sąjungos gyventojų žiūri televizijos programas ir vaizdo įrašus, naudodamiesi naujausios kartos technika

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Baltijos regiono šalyse išmaniosios televizijos populiarumas yra mažesnis nei daugelyje kitų Europos Sąjungos šalių, tai rodo 2016 metų Eurostato duomenys.

  Remiantis naujausiais prieinamais duomenimis, 2016 metais 11 procentų ES gyventojų žiūrėjo televiziją ar vaizdo įrašus, naudodamiesi išmaniąja televizija. Keturi procentai naudojo tokius televizorius kaip interneto naršyklę, o trys procentai – žaidimams ar pirkimams internetu.

  Daugiausia išmaniąja televizija naudojamasi Nyderlanduose ir Didžiojoje Britanijoje (22% visų gyventojų), po jų išsirikiavo trys Šiaurės Europos šalys: Švedija (21%), Danija (20%), Suomija (17%).

  Latvijoje išmanieji televizoriai yra populiarūs tarp aštuonių procentų gyventojų, Lietuvoje ir Estijoje – 10 procentų. Mažiausiai išmanioji televizija populiari Rumunijoje ir Graikijoje (po 3%), Bulgarijoje, Lenkijoje ir Italijoje (po 4%).

  Eurostato tyrimo rezultatai paskelbti Pasaulio televizijos dieną, kuri švenčiama lapkričio 21 dieną. Šventė buvo įkurta 1996 metais JT Generalinės asamblėjos pasiūlymu.

  Dar šia tema

  Žiniasklaidos atstovai — Lietuvos prezidentės ir konservatorių gynėjai, vienykitės!
  Britanijos "Ofcom" nagrinėja skundus dėl "NTV-Mir Baltija" ir "REN TV Baltic" kanalų
  Kas skleidžia netikras naujienas Lietuvoje
  Lietuvos nacionalinė televizija ir radijas depolitizuojami
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Baltijos šalys, televizija

  Svarbiausios temos