20:04 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Ryga

  Visuomenės veikėjas: valdžia daro Latviją valstybe vien tik latviams

  © Sputnik / Владимир Песня
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  3301

  Fakelų eitynės Rygoje buvo radikaliai nacionalistinės, mano Latvijos antifašistinio komiteto pirmininkas Josifas Korenas

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Latvijos susivienijimo "Prieš nacizmą" vadovas Janis Kuzinsas pareikalavo patraukti atsakomybėn fakelų eitynių, kurios įvyko Rygoje lapkričio 18 dieną, organizatorius už nacių simbolikos panaudojimą, praneša Sputnik Latvija. Atitinkamą kreipimąsi Kuzinsas pateikė Latvijos generalinei prokuratūrai ir Rygos dūmai. Žmogaus teisių gynėjas prašo inicijuoti tiek baudžiamąją, tiek administracinę bylas.

  Interviu Sputnik Lietuva Latvijos antifašistinio komiteto pirmininkas, tarptautinio judėjimo "Pasaulis be nacizmo" prezidiumo narys, regioninio skyriaus "Latvija be nacizmo" vadovas Josifas Korenas teigė, kad fakelų eitynės buvo radikaliai nacionalistinės.

  "Man labai nemalonu matyti, kaip keli jaunuoliai vaikščiojo vietose, kur turėjo vykti šventiniai renginiai, nešini vėliavomis su nacių simbolika. Pati šios kolonos, kuri žygiavo su šūkiais "Mes – latviai!", "Latvija latviams", nuotaika buvo radikaliai nacionalistinė, o pokalbiai kolonos viduje buvo dar baisesni", – pažymėjo Korenas.

  Pasak jo, tokias nuotaikas diktuoja Latvijos politinis elitas, kuris pateisina savo veiksmus Konstitucija.

  Maskvoje Latvija ir Estija buvo apkaltintos apartheido zonų sukūrimu Europos centre >>

  "Latvijoje įgyvendinama politika, kuri išdėstyta Latvijos Konstitucijos preambulėje. Latvija – tai valstybė latviams, o likusieji, kaip turėtų būti suprantama, turi teisę čia gyventi", – padarė išvadą visuomenės veikėjas.

  Dar šia tema

  Rusijos URM pasmerkė prievartinę rusakalbių gyventojų asimiliaciją Latvijoje
  Putinas tikisi, kad Baltijos šalims bus gėda dėl elgesio su rusakalbiais
  Politologas: Dalia Grybauskaitė – klasikinė prekybininkė rusofobija
  Tautietis: Lietuva imasi strateginių veiksmų tautinėms mažumoms asimiliuoti
  Latvijoje leista vartoti rusų kalbą, bendraujant su klientais
  Tegai:
  Ryga, nacionalizmas, Latvija

  Svarbiausios temos