01:11 2018 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1379
 • RUB75.5225
  Lietuvos kariuomenė mini šimtmetį: parado karinė technika – jau Vilniuje

  Lietuvos kariuomenės šimtmečio parado karinė technika – jau Vilniuje

  © Photo: LRT
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  38831

  Pagrindinės iškilmės – karių rikiuotė ir karinės technikos paradas – rengiamos šeštadienio vidurdienį Vilniuje, Konstitucijos prospekte

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas spaudos konferencijoje atkurtos Lietuvos kariuomenės 100-mečio išvakarėse susitiko su žiniasklaidos atstovais, apžvelgė saugumo situaciją, Lietuvos kariuomenės veiklą, ryšius su visuomene, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

  Lietuvos kariuomenės 100-mečio minėjimo išvakarėse karinis paradas surengtas Klaipėdoje. Penktadienį šventinė rikiuotė – Kauno gatvėse. Prie joje dalyvaujančių karių prisijungs istoriniai klubai, pristatantys įvairius Lietuvos kariuomenės laikotarpius, savanoriai, šauliai bei kadetų licėjaus moksleiviai. Pagrindiniai renginiai vyks Karo muziejaus sodelyje ir prie Laisvės kario paminklo Kauno pilies prieigose.

  Pagrindinės iškilmės – karių rikiuotė ir karinės technikos paradas – rengiamos šeštadienio vidurdienį Vilniuje, Konstitucijos prospekte.

  Kur ir kaip ribojamas eismas dėl karinio parado >>

  Savaitės pradžioje į Lietuvą atgabenti ir du šarvuočiai "Boxer". Jie važiuos kariuomenės šimtmečio parade, o paskui bus parvežti į Vokietiją tęsti bandymų. Sąjungininkai į paradą atgabens tankų, pėstininkų kovos mašinų ir kitos technikos. Iš viso visuomenei bus parodyta beveik 80 įvairios paskirties karinės technikos vienetų.

  Dėl generalinės parado repeticijos ir pasiruošimo darbų sostinėje penktadienį ir šeštadienį numatomi eismo pakeitimai – ribojamas judėjimas Konstitucijos prospekte ir aplinkinėse gatvėse. Tiesioginę rikiuotės ir karinės technikos parado transliaciją Vilniuje bus galima stebėti per LRT TELEVIZIJĄ.

  Dar šia tema

  Kokiu tikslu pėstininkų kovos mašinos "Boxer" atgabentos į Lietuvą
  Naujo lėktuvo beieškant: Lietuvos valdžia turi skirtingus požiūrius į "Spartan"
  KAM vadovas: Lietuvos kariuomenei reikia modernizavimo ir investicijų
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos