05:23 2018 Gruodžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1377
 • RUB76.1678
  Elektros energijos perdavimo linijos

  Aukšti tarifai: elektros energija Baltijos šalyse brangs iki 2025 metų

  CC0 / pixabay
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  44 0 0

  Tarptautinė energetikos analizės kompanija "ICIS" pažymi, kad regione elektros energija jau pabrango 40 procentų, o ateityje jos kaina bus tik didesnė

  VILNIUS, lapkričio 25 – Sputnik. Elektros energijos kaina Baltijos šalyse ir toliau didės iki 2025 metų, prognozuoja Tarptautinės energetikos analizės kompanijos "ICIS" ES energetikos ir anglies dioksido rinkų analitikė Vija Pakalkaitė, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į "Dienas Bizness".

  Per pirmuosius šių metų dešimt mėnesių elektros energija pabrango beveik 40 procentų, palyginti su praėjusių metų duomenimis – iki 49 eurų už megavatvalandę.

  Pakalkaitė pažymi, kad per ateinančius kelerius metus kainos kils, o iki 2025 metų vidutinė metinė kaina pasieks 57 eurus už megavatvalandę.

  "Mes prognozuojame, kad elektros energijos kaina augs. Nors tai gali atrodyti kaip bloga naujiena vartotojams, tai yra ir investicijų galimybė atsinaujinančios energijos gamintojams", – pareiškė analitikė.

  Ji paaiškino, kad kainų kilimo priežastis susijusi su padidėjusia teršalų išmetimų į atmosferą leidimų kaina. Nuo metų pradžios ši kaina jau išaugo beveik iki 20 eurų už toną. Numatoma, kad iki 2023-2024 metų leidimų kaina bus 40 eurų, po to ji pradės mažėti.

  Pakalkaitė spėja, kad, greičiausiai, elektros energijos kaina Baltijos šalyse mažės po 2025 metų dėl tuo metu sumažėsiančių CO2 išmetimų į atmosferą leidimų kainų ir dėl to, kad Baltijos šalys importuos mažiau elektros ir padidins našumą.

  Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad nuo 2019 metų Lietuvoje gali padidėti elektros energijos ir dujų kainos vartotojams ir įmonėms. Numatoma, kad kainos vartotojams pakils 15-20 procentų, o įmonėms – 30-60 procentų.

  Rusijos Baltijos šalių tyrimų asociacijos prezidentas, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius pažymėjo, kad tai gali neigiamai paveikti Baltijos šalių ekonomiką.

  Dar šia tema

  Kalėdinė dovana: dujų ir elektros kainos šoktels aukštyn
  Lietuvoje — brangiausia elektra tarp Baltijos šalių
  Lietuva, Ukraina ir Lenkija sukurs bendrą energetikos centrą
  Pagerintos sąlygos stambioms įmonėms prisijungti prie elektros tinklų
  Kuršių nerijos gyvenvietės atjungtos nuo Lietuvos elektros tinklų
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos