05:42 2018 Gruodžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1377
 • RUB76.1678
  Naikintuvai F16 и Eurofighter Typhoon, archyvinė nuotrauka

  Belgijos naikintuvams teko lydėti Rusijos SU-27 virš Baltijos jūros

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  NATO vadovybė mano, kad Rusijos lėktuvai kilo stebėti Aljanso laivo "Godetija" darbus Baltijos jūroje

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Belgijos oro pajėgos paskelbė, kad pakėlė į orą Baltijos regione budinčius naikintuvus F-16 ir lydėjo Rusijos orlaivius, praneša RIA Novosti.

  "Vakar F-16, dislokuoti Baltijos regione NATO oro erdvės apsaugai, perėmė Rusijos orlaivius "Flanker" (pagal NATO klasifikaciją — Su-27) be skrydžio plano", — ketvirtadienį paskelbė Belgijos oro pajėgos oficialioje Twitter paskyroje.

  Tekstas pateikiamas kartu su vaizdo įrašu, tikriausiai nufilmuotu iš Belgijos naikintuvo borto.

  Anksčiau Belgijos gynybos ministras Sanderis Lunes savo Twitter paskyroje paskelbė nuorodą į nacionalinės žiniasklaidos pranešimus apie incidentą, susijusį su NATO minų grupės laivo "Godetija" darbais Baltijos jūroje.

  Pagal šią informaciją, tikėtina, kad du Su-24 su raketomis praeitą savaitę skrido nedideliame aukštyje virš NATO orlaivio.

  Spalio mėnesį Rusijos gynybos ministras generolas Sergejus Šoigu paskelbė, kad NATO padidino žvalgybos veiklą Baltijos ir Juodosios jūrų regionuose. Nuo metų pradžios Rusijos Federacijos karinių oro pajėgų lėktuvai daugiau kaip 120 kartų kilo, kad perimtų tikėtinus pažeidėjus.

  Rusijos gynybos ministerija ne kartą pareiškė, kad visi Rusijos Federacijos karinių oro pajėgų orlaivių skrydžiai buvo ir yra vykdomi, griežtai laikantis tarptautinių taisyklių dėl oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų, nepažeidžiant kitų valstybių sienų.

  Dar šia tema

  NATO naikintuvai du kartus kilo lydėti Rusijos orlaivių
  NATO oro pajėgos aštuonis kartus lydėjo Rusijos orlaivius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos