10:42 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Šiuo metu aktyvistai renka bet kokią informaciją apie tai, kas galėjo išniekinti paminklą sovietų kariams

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Rygoje išniekintas paminklas sovietų kareiviams, kurie žuvo Didžiojo Tėvynės karo metu, praneša Sputnik Latvija.

  "Rygos Ziepniekkalns rajone, 22 Graudu gatvėje, nežinomi asmenys išniekino žuvusiųjų kareivių kapą. Suniokota kareivio nosis, stiklo fragmentai rodo, kad į paminklą buvo mėtomi buteliai", — parašė savo Facebook puslapyje latvių aktyvistas Aleksandras Žgunas.

  Jis pridūrė, kad vandalai paliko įžeidžiančius užrašus ant paminklo ir sienų. Žgunas iškvietė policiją, kad ši užregistruotų vandalizmo aktą, tačiau, pasak jo, pareigūnai nepasirodė net po dviejų valandų. Todėl jam teko atvykti į komisariatą ir parašyti pareiškimą.

  RF ambasada Lietuvoje, archyvinė nuotrauka.
  © CC BY 3.0 / Alma Pater / Посольство Российской Федерации в Литовской Республике. Ул. Латвю 53/54

  Kapinėse Ziepniekkalns palaidoti keli tūkstančiai 1941-1944 metais žuvusių sovietų karo belaisvių ir šimtai Holokausto aukų. Taip pat čia palaidoti paieškos grupių atrasti karių palaikai.

  Dabar Ziepniekkalns memoriale įrašytas tik vienas vardas — "Vladimiras Korčaginas iš Panfilovo divizijos". Tačiau pasitelkus suskaitmenintus dokumentus buvo nustatyti dar dviejų tūkstančių karo belaisvių vardai.

  Tai nėra pirmas kartas, kai Latvijoje niekinami ar sunaikinami sovietų kariuomenės paminklai. 2016 metų liepą nežinomi asmenys sunaikino paminklą Subato mieste, prie Lietuvos sienos. Tais pačiais metais rugpjūčio mėnesį vietiniai nacionalistai nugriovė paminklą, pastatytą sovietų jūreivių garbei, Limbažių mieste.

  Dar šia tema

  Biržų rajonas stabdo lentelių prie tarybinių paminklų statymą
  Klaipėda nori atsisakyti užrašo "Miestas išvaduotas" ant "sovietinio relikto"
  "Pergalė svarbiu klausimu": Rusijos URM išjuokė Lietuvą dėl kovos su marškiniais
  Bulgarija nesiėmė priemonių, kad būtų užkirstas kelias sovietinių paminklų suniokojimui
  Tegai:
  sovietų karių kapai, sovietų kariai, tarybinis paminklas, paminklas, Latvija

  Svarbiausios temos