10:11 2019 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Tankas

  Ekspertas: Latvija galės naudoti Čekijos tankus tik pratyboms

  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  44 0 0

  Latvija galės naudoti Čekijos tankus tik tam, kad treniruotų savo pėstininkų padalinių sąveiką su tankais "priešo" padalinių išskleidimo metu, nes daugiau jie niekam netinkami, mano karo ekspertas Viktoras Murachovskis

  VILNIUS, gruodžio 10 ― Sputnik. Latvijos nacionalinėse ginkluotosiose pajėgose bus remontuojami trys Čekijos nurašyti 1978 metų gamybos tankai T-55 AM2. Tikimasi, kad jie bus naudojami, siekiant užtikrinti kariuomenės padalinių mokymo procesą, praneša Latvijos ginkluotųjų pajėgų spaudos tarnyba.

  Interviu Sputnik Lietuva Karo pramonės komisijos kolegijos ekspertų tarybos narys, karo ekspertas Viktoras Murachovskis teigia, kad Latvijai atitekę Čekijos tankai yra modernizuota tarybinė 1950-ųjų metų technika.

  "Priminsiu, trys tankai ― tai tik pirmosios tarybinių tankų pokarinės kartos būrys. Tai yra praėjusio amžiaus 50-ųjų metų kūrinys. Čekai juos modernizavo, įrengė gana modernias ugnies valdymo sistemas, tačiau visa tai liko tame pačiame lygyje. Visų pirma, mobilumas ir šarvuota apsauga, jie pagal šiuolaikinius standartus yra visiškai nepatenkinami. Baltijos valstybės iš viso neturi tankų, ne taip kaip sovietmečiu... Negalima tankų kariuomene laikyti tris labai pasenusios konstrukcijos tankus", ― pasakė karo ekspertas.

  Pasak Murachovskio, Čekijos tankų kovinis efektyvumas yra beveik lygus nuliui.

  "Jie vis dėlto ketina naudoti juos, kad treniruotų savo pėstininkų padalinių sąveiką su tankais. Pasenę tankai neva žymės šarvuotą techniką, su kuria, galbūt, teks sąveikauti, turint omenyje, kad numatomas kitų NATO šalių papildomų padalinių išskleidimas Rusijos "agresijos" atveju. <...> Jokio kito naudojimo nematau, tiesą sakant, nes jų kovinis veiksmingumas šiuolaikinėmis sąlygomis yra beveik lygus nuliui", ― pareiškė ekspertas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: pratybose "Anakonda-2018" Baltijos šalys ruošiasi pulti
  "National Interest" įvardijo keturias Rusijos "mirtino" ginklo rūšis
  Paskelbtas kovinių tankų T-90 ir sistemų "Grad" šaudymo vaizdo įrašas
  Tegai:
  Baltijos šalys, tankai, Čekija, Latvija

  Svarbiausios temos