05:14 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Mokykloje pamokas rusų vaikams Latvijoje internetu veda mokytojai iš Rusijos

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Latvijoje atidaryta pirmoji internetinė mokykla, kurioje mokoma rusų kalbos, pranešė jos įkūrėjas, publicistas Vadimas Gilisas.

  "Džiaugiuosi, kad galiu šiandien garsiai pasakyti — tai įvyko! Daugiau nei metus rengiau savo projektą. Galbūt, tai yra geriausia, kas man pavyko šiame gyvenime. Mes atidarėme rusakalbių virtualią mokyklą Latvijoje", — parašė Gilisas pirmadienį savo Facebook paskyroje.

  Pasak jo, jis nusprendė atidaryti virtualią mokyklą dėl to, kad Latvijos švietimo ir mokslo ministerija nusprendė panaikinti išsilavinimą rusų kalba respublikoje.

  "Mes visi žinome, kas vyksta su rusišku švietimu Latvijoje. Ir mes apytikriai įsivaizduojame, kuo visa tai pasibaigs. Taigi, maždaug prieš metus nusprendžiau, kad neturiu eiti į parlamento rinkimus. Aš turiu padaryti ką nors, kas duos realią naudą mūsų rusakalbiams vaikams Latvijoje. Kai ką labai konkretaus, tai, ką galima pamatyti, suprasti ir priimti kaip bandymą išsaugoti mūsų ir mūsų vaikų tautiškumą", — pridūrė Gilisas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad rusų vaikus Latvijoje mokys pedagogai iš Rusijos.

  Pasak Giliso, projektą remia Sankt Peterburgo valstybinis universitetas.

  Pirmosios literatūros, rusų kalbos ir istorijos pamokos internetu mokykloje vyko šeštadienį.

  Latvijos Seimas kovo 23 dieną patvirtino Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis numatoma visose mokyklose įdiegti mokymą tik valstybine kalba 2021-2022 mokslo metais. Balandžio 2 dieną prezidentas Raimondas Vėjuonis pasirašė įstatymą.

  Latvijoje gyvena apie du milijonai žmonių, apie 40 procentų jų yra rusakalbiai. Respublikoje viena valstybinė kalba — latvių, rusų kalbai suteiktas užsienio kalbos statusas.

  Dar šia tema

  Latvijoje neliks rusiškų mokyklų
  Teismas areštavo rusų mokyklų gynėją Latvijoje Lindermaną
  Ekspertė: rusakalbiai verčiami stoti į Latvijos valstybinius universitetus
  Tegai:
  mokykla, rusų kalba, Rusija, Latvija

  Svarbiausios temos