22:38 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  38

  Estijos ministras apsilankė Turkijoje ir aptarė su šalies politikais incidentą Kerčės sąsiauryje, po kurio Kijevas neva prašė Turkijos uždaryti Bosforo sąsiaurį Rusijos laivams

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Estijos gynybos ministras Juri Luikas, lankydamasis Turkijoje, su šios šalies valdžia aptarė padėtį Juodojoje jūroje ir paragino nesusilpninti dėmesio įvykiams Kerčės sąsiauryje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Estijos gynybos ministeriją.

  Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

  Po incidento Kerčės sąsiauryje Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas Igoris Vorončenko pareiškė, kad Kijevas ketina prašyti pasaulinės bendruomenės, kad uždarytų Bosforo sąsiaurį Rusijos laivams.

  Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos Krymo regiono narys Michailas Šeremetas išreiškė pasitikėjimą, kad uždaryti Bosforo sąsiaurį nėra pagrindo, o Turkijos vadovybė neaštrins situacijos vardan Kijevo valdžios politinių intrigų. Turkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Mevlutas Čavušoglu sakė, kad Ankara negavo jokių prašymų iš Kijevo uždaryti Bosforą Rusijos laivams.

  Luikas Ankaroje susitiko su Turkijos gynybos ministru Hulusi Akaru ir Parlamento pirmininku Binali Jildirimu, su kuriais aptarė saugumo padėtį Juodojoje jūroje, Sirijoje ir kitose šio regiono šalyse.

  "Svarbu, kad Vakarų šalys neišleistų iš akių to, kas vyksta", — sakė Luikas, komentuodamas incidentą Kerčės sąsiauryje.

  Lapkričio 25-ąją Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jany Kapu" kirto Rusijos valstybės sieną ir tokiu būdu pažeidė JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius.

  Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба президента Украины

  Laivai atvyko į laikinai uždarą Rusijos teritorinių vandenų zoną, keletą valandų atliko pavojingus manevrus bei nevykdė Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Visi trys laivai sulaikyti apytiksliai 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie faktiškai ir vadovavo šiai specialiai operacijai. Tuo tarpu Putinas pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdė savo valstybės sienos apsaugos funkcijas.

  Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje susijusi su žemu Ukrainos prezidento Petro Porošenko reitingu rinkimų išvakarėse.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Ukrainos laivų artilerijos įrenginiai Kerčės sąsiauryje buvo parengti mūšiui
  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai
  Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, Rusija, Kijevas, Turkija, Estija

  Svarbiausios temos