01:21 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  42

  Deputatai tiki, kad Aleksejus Puškovas ir dar trys Rusijos Federacijos piliečiai prisidėjo prie incidento Kerčės sąsiauryje

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Estijos parlamentas pasiūlė uždrausti atvykti į Estiją ir Šengeno susitarimo šalis Rusijos senatoriui Aleksejui Puškovui, praneša RIA Novosti.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  Be šio politiko į nepageidaujamų asmenų sąrašą estai nori įtraukti dar tris Rusijos piliečius. Tarp jų yra pirmasis Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos vadovo pavaduotojas ir FSB valstybės sienos tarnybos vadovas generolas Vladimiras Kulišovas, kontradmirolas Sergejus Stankevičius — Krymo ir Sevastopolio FSB pasienio tarnybos direkcijos vadovas, bei Valstybės Dūmos Saugumo ir kovos su korupcija komiteto pirmininkas Vasilijus Piskariovas.

  Šią iniciatyvą parengė trys Riigikogu nariai, kuriems anksčiau buvo uždrausta atvykti į Rusiją. Jų nuomone, išvardyti Rusijos piliečiai gali būti susiję su incidentu Kerčės sąsiauryje, taip pat kelia grėsmę respublikos saugumui.

  "Tai žmonės, kurie skatina ir aktyviai remia agresiją prieš Ukrainos bazes Kerčės sąsiauryje", — sakė vienas iš parlamentarų Andresas Herkelis.

  Jei iniciatyvą palaikys parlamentas, tuomet Estijos vyriausybei bus pasiūlyta ją įgyvendinti.

  Rusijos ambasada Taline pareiškė, kad Estijos valdžios nedraugiški žingsniai neliks be atsako.

  Šių metų vasarą Rusija uždraudė įvažiuoti į šalį "ypač rusofobiškai nusiteikusiems" Estijos politikams ir visuomeniniams veikėjams. Maskvos veiksmai buvo atsakas į Estijos valdžios draudimą atvykti į šalį 49 Rusijos piliečiams, pagal taip vadinamąjį "Magnickio sąrašą".

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

  Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба президента Украины

  Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Ukrainos valdžia įvedė karo padėtį. Ji įsigaliojo dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką. Režimas tęsis 30 dienų, galimas laikinas piliečių konstitucinių teisių ir laisvių, ypač teisės dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvės apribojimas.

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, incidentas Kerčės sąsiauryje buvo provokacija, o tarp ukrainiečių laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Be to, Putinas pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo valstybės sienos apsaugos funkcijas. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Estija ragino nemažinti dėmesio incidentui Kerčės sąsiauryje
  Porošenko įvardijo tris dalykus, kurių "bijo" Rusija
  ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
  Lavrovas pranešė apie pasirengimą Porošenko provokacijoms Rusijos pasienyje
  Tegai:
  Estija, Aleksejus Puškovas, Kerčės sąsiauris

  Svarbiausios temos