07:25 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Pentagonas

  Ekspertas: Baltijos šalys turi sunerimti dėl Pentagono vadovo atsistatydinimo

  CC0 / pixabay
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  6611

  Baltijos šalys su įprasta joms antirusiška retorika gali likti be nieko, jei naujasis gynybos ministras pakeis savo pirmtako kursą, mano karo ekspertas Aleksandras Chrolenko

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad gynybos ministras Džeimsas Matisas (James Mattis) paliks savo postą vasario pabaigoje. JAV lyderis padėkojo Pentagono vadovui už jo indėlį į šalies gynybą, ypač į naujų ginklų vystymą.

  Matisas pats pareiškė besitraukiantis iš savo posto dėl to, kad jo ir Trampo nuomonės skirasi. 

  Interviu Sputnik Lietuva karo ekspertas Aleksandras Chrolenko priminė, kad Matisas yra žinomas dėl savo kietos politikos kitų šalių, ypač konkuruojančių valstybių, atžvilgiu.

  "Tai Džeimsas Matisas pirmajame susitikime su NATO kolegomis Europoje pareiškė: niekas negali kalbėti čia garsiau nei mes. Ir tada pradėjo užlaužti rankas partneriams dėl NATO biudžeto didinimo, kad visi mokėtų bent du procentus. Šitą jo indėlį pažymėjo net JAV prezidentas Donaldas Trampas, kuris, galų gale, matyt, nepriėjo prie bendrų pažiūrų su gynybos ministru į tolesnę JAV karinę-politinę kryptį", — pabrėžė ekspertas.

  Chrolenko mano, kad Baltijos valstybių vadovybė dėl Pentagono vadovo atsistatydinimo turėtų sunerimti.

  "Baltijos šalims, mano nuomone, šis pasikeitimas neša paslėptą grėsmę. Antirusiška retorika, pastaraisiais metais taip būdinga Baltijos valstybėms, gali atsidurti sunkioje padėtyje: be investicijų, nepalaikyta naujų kariuomenės padalinių dislokavimu, naujų bazių statyba. Teks ieškoti kokio nors naujo verslo plano tolesniam egzistavimui palaikyti", — padarė išvadą ekspertas.

  Dar šia tema

  Europos Federacija ar nacionalinė valstybė — ką rinktis Lietuvai
  Karo ekspertas: Pentagonas siunčia Baltijos šalims tai, ką tinka tik perlydyti
  Pentagonas pavadino Rusijos branduolinį ginklą pagrindine grėsme JAV
  Pentagonas paskelbė, kad JAV negalės išsigelbėti nuo Rusijos ginklų
  Pentagonas padarė didžiausią XXI amžiuje šaudmenų tiekimą į Europą

  Svarbiausios temos