19:37 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  132

  Likus dešimčiai dienų iki Naujųjų metų Lietuva vis dar nepasirašė sutarties su Rusijos bendrove dėl dujų tiekimo 2019 metais

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Lietuvos bendrovė "Lietuvos energijos tiekimas" (LET), kuri yra energetikos įmonių grupės "Lietuvos energija" dalis, dar nepasirašė sutarties su "Gazprom" 2019 metams, tęsiasi derybos, skelbia "Baltic Course".

  "Šiuo metu vyksta derybos su "Gazprom" dėl dujų tiekimo 2019 metais. Pastarųjų metų patirtis rodo, kad susitarimai su šia įmone pasirašomi paskutinėmis metų dienomis", — sakė LET generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

  Koks dujų kiekis aptariamas būsimoje sutartyje, nepranešama, tačiau "Lietuvos energijos tiekimas" teigia, kad jis neviršys šių metų tiekimo apimties.

  Be "Gazprom" kitais metais LET planuoja įsigyti suskystintų gamtinių dujų iš Norvegijos įmonės "Equinor" ir kitų tiekėjų. Tačiau pirkimo procedūros dar nėra baigtos, todėl LET neatskleidžia išsamesnės informacijos.

  Šiuo metu "Lietuvos energijos tiekimas" dalį savo dujų saugo Latvijos PDS Inčiukalnyje ir galės pasinaudoti šia galimybe 2019 metais. Tačiau dėl Latvijos "CTS Conexus Baltic Grid" operatoriaus padidėjusių dujų saugojimo ir transportavimo paslaugų, LET ekonomiškai nenaudinga saugoti savo dujas Inčiukalnyje, sakė Mikalajūnas.

  2017 metais Lietuva pirko iš Rusijos bendrovės 1,407 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų, t.y. 37 proc. daugiau nei 2016 metais. Taigi 2017 metais Rusijos dujų dalis Lietuvos rinkoje sudarė apie 55%, o 2016 metais — apie 40%.

  Per pirmuosius tris 2018 metų ketvirčius "Gazprom" dujų tiekimas į Lietuvą, palyginti su 2017 metų sausio – rugsėjo mėnesiais, padidėjo 8% iki 0,936 mlrd. kubinių metrų. Tuo tarpu per dešimt 2018 metų mėnesių Lietuva sumažino suskystintų gamtinių dujų (SGD) pirkimą daugiau nei 30%.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  Importuota mažiau, o gauta daugiau: Lenkija pasiklydo, apskaičiuodama Rusijos dujų apimtis
  Europos dujų kaina Ukrainai tapo rekordine
  Lietuvos prezidentė pasirašė pakeitimus dėl SGD terminalo išpirkimo
  Tegai:
  Rusija, sutartis, dujų tiekimas, Lietuva, Naujieji metai

  Svarbiausios temos