23:47 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  100

  NASAMS sistemomis bus apginkluotas Lietuvos karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas ir jos gali būti greitai perdislokuotos į bet kurią vietą Lietuvoje ar NATO operacijos rajoną

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Lietuva ir Norvegija pasirašė techninį susitarimą dėl antžeminės vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemos NASAMS kovinių ir mokomųjų raketų įsigijimo iš Norvegijos gynybos ministerijos, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  "Šis papildomas susitarimas dar vienu žingsniu priartina vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS Lietuvos kariuomenėje įgyvendinimą. Tai vienas strategiškai svarbiausių įsigijimų, stiprinantis oro erdvės gynybą, bei efektyvi atgrasymo priemonė, neleisianti saugiai jaustis jokiam agresoriui mūsų oro erdvėje", — sakė pulkininkas Dainius Guzas.

  Pagal Krašto apsaugos ministerijos ir NASAMS gamintojos Norvegijos kompanijos "Kongsberg" 2017 metų spalio 26 dieną pasirašytą sutartį Lietuvos įsigyjama sistema yra nauja, išskyrus naudotus raketų paleidiklius, įsigytus iš Norvegijos kariuomenės, kurie šiuo metu yra modernizuojami.

  Iš Norvegijos įsigyjamoje sistemoje naudojamos amerikietiškos AMRAAM priešlėktuvinės raketos, galinčios sunaikinti priešiškus orlaivius ar raketas keliasdešimties kilometrų atstumu.

  Planuojama, kad iki 2021 metų visos priemonės jau bus pasiekusios Lietuvą, apmokytas personalas, o visi komponentai bus integruoti į vieningą sistemą, gebančią vykdyti oro gynybos užduotis: stebėti ir kontroliuoti oro erdvę, įspėti padalinius apie oro grėsmes ir naikinti taikinius.

  NASAMS sistemomis bus apginkluotas Lietuvos karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas ir jos gali būti greitai perdislokuotos į bet kurią vietą Lietuvoje ar NATO operacijos rajoną.

  Preliminari įsigyjamos sistemos NASAMS projekto vertė yra apie 110 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Karoblis: jau 2018 metais Baltijos šalys išspręs oro gynybos problemą
  Karo ekspertas: JAV "sumeta" Lietuvai seną karinį šlamštą
  Lietuva paragino kuo greičiau organizuoti oro erdvės gynybos sistemą Baltijoje
  Baltijos mobilizacija: lietuviai bėga iš respublikos, NATO ateina
  Tegai:
  NATO, Lietuvos karinės oro pajėgos, NASAMS

  Svarbiausios temos