03:13 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Rusakalbių ir nacionalinių mokyklų suvienijimo idėja nukreipta į tai, kad priverstinai įtrauktų tautinę mažumą į kalbančiųjų estiškai erdvę, mano Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Estijoje pasiūlyta įkurti estų-rusų mokyklą — suvienyti tautinių mažumų atstovus ir respublikos piliečius vienoje švietimo įstaigoje, kurioje bus mokoma estų kalba.

  Trečiadienį įvykusioje didelėje spaudos konferencijoje Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad tokia idėja yra nepriimtina ir slopina rusakalbių mažumos interesus.

  "Iš esmės ji nukreipta į tai, kad priverstinai įtrauktų šią mažumą į kalbančiųjų estiškai erdvę, o tai kenkia švietimo gimtąja kalba gavimui, kaip reikalauja daugelis tarptautinių konvencijų, įskaitant Europos Tarybos konvenciją dėl regionų ir mažumų kalbų. Aš manau, kad tai, kas vyksta rusų kalbos atžvilgiu Estijoje ir Latvijoje — rimtas dalykas, kuris nepuošia nei šių šalių, nei Europos Sąjungos", — pareiškė diplomatas.

  Dar šia tema

  Rusakalbių bendruomenė mano, kad Lietuvoje svarbu kalbėti apie rusų kultūrą
  Tautietis: Lietuva imasi strateginių veiksmų tautinėms mažumoms asimiliuoti
  Latvijoje atidaryta virtuali rusų mokykla
  Estijos premjeras pasveikino šalies gyventojus su Naujaisiais metais rusų kalba
  Tegai:
  Latvija, Lietuva, rusakalbiai, rusų kalba, Estija, Baltijos šalys, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos