18:42 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  153

  Kilus konfliktui tarp Rusijos ir NATO, Latvija bet kuriuo atveju bus situacijos įkaitė, o šalies kariuomenė net neturės laiko "pakariauti"

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Buvęs Latvijos ginkluotųjų pajėgų štabo Strateginio planavimo skyriaus vedėjas Raimondas Rublovskis interviu Kaliningrado leidiniui Rubaltic pareiškė, kad konflikto su Rusija atveju hipotetinės NATO bazės būtų sunaikintos per pirmąsias keletą minučių.

  Pasak Rublovskio, Latvijoje šiuo metu yra viena NATO bataliono grupė, tačiau jokio pavojaus Rusijai, atsižvelgiant į padėtį regione, ji nekelia.

  "Tai labiau politinis gestas, nei karinis. Be to, NATO bataliono grupė neturi jokios sunkios puolamosios ar raketinės ginkluotės", — pareiškė kariškis.

  Pasak jo, nuolatinių NATO bazių kūrimas šalyje neturės jokio poveikio jos saugumui.

  "Kalbant apie hipotetinį karinių bazių buvimą, tikro karinio konflikto su Rusija atveju šios bazės bus sunaikintos per pirmas kelias minutes", — sakė Rublovskis, pridurdamas, kad sprendimas dislokuoti Aljanso bazes yra JAV ir jos sąjungininkų, o ne Latvijos vadovybės kompetencija.

  "Be to, kilus konfliktui tarp Rusijos ir NATO, Latvija bet kuriuo atveju bus situacijos įkaitė, o šalies kariuomenė net neturės laiko "pakariauti"", — pridūrė jis.

  "Kyla klausimas, ar mūsų šalis bus iškart sulyginta su žeme, ar mums pasiseks, o tai, kartoju, ne mes sprendžiame", — pabrėžė Rublovskis.

  Pasak jo, reguliarūs Latvijos politikų pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" atsiranda dėl jų politinio išlikimo poreikio, ir jie tik sudaro bendrą įtampą.

  "Latvijos pozicija yra nuobodi, monotoniška, kenksminga ir nuolat balansuoja ant isterijos slenksčio", — teigė Rublovskis.

  Latvija yra NATO narė nuo 2004 metų. Kanada vadovauja tarptautiniam NATO batalionui šioje Baltijos šalyje. Vizito į Latviją metu Kanados ministras pirmininkas sakė, kad Kanados kariuomenė išliks respublikoje dar bent ketverius metus.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Lietuvoje plečiamos karinių poligonų ir mokymų teritorijos
  "Sniego susitikimas": Linas Linkevičius piktinosi pareiškimais apie ES kariuomenę
  Politologas paragino Europoje dislokuoti amerikiečių raketas prieš Rusiją
  Estijos gynybos ministras atsisakė pasiūlymo paimti paskolą ginkluotei
  Tegai:
  konfliktas, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos