00:35 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  151

  Žurnalistas pareiškė, kad Talinui reikia "rezervinio plano", dėl kurio Rusijos Federacijai būtų ką prarasti, jei ji puls Estiją

  VILNIUS, sausio 20 ― Sputnik. Estijos žurnalistas Vachuras Kooritsas pasiūlė Estijos teritorijoje dislokuoti raketas, kurios galėtų pataikyti į Sankt Peterburgą.

  Estijos Ginkluotosios pajėgos
  © Flickr / Priit Halberg / Waiting for the Estonian Defence Forces parade on the 93rd anniversary of the Republic of Estonia.

  Apie tai praneša Sputnik Estija su nuoroda į portalą "Eesti Päevaleht".

  Be to, žurnalistas pasiūlė dislokuoti laivus, kurie galėtų "trukdyti" Baltijos laivynui.

  Pasak Kooritso, Rusija vertina karą su Estija kaip "mažą ir pergalingą", todėl Estijos valdžia turėtų imtis priemonių "Rytų kaimynui atremti". Pasak žurnalisto, Estija turėtų turėti rezervinį planą, dėl kurio Rusijos Federacija, puolusi šalį, prarastų Sankt Peterburgą ir prekybą Baltijos jūroje.

  Be to, Estijos žurnalistas pasiūlė suimti ir skandinti prekybinius laivus, plaukiančius į Rusijos uostus, kol prekybinis susisiekimas su Rusija baigsis.

  Vakarų politikai, ypač Baltijos šalių ir Lenkijos, nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę". Tačiau kartu pareigūnai nepateikia jokių įrodymų, kurie leistų šiuos teiginius laikyti pagrįstais.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos NATO šalies. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, Aljansas gerai žino, kad Maskva neturi planų ką nors pulti, ir "grėsmės" retoriką naudoja kaip pretekstą, kad kuo daugiau technikos ir karių būtų galima dislokuoti prie Rusijos sienų.

  Karo mokslų akademijos profesorius Vladimiras Kozinas interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, kad kalbos apie Rusijos planus "užgrobti" Baltijos šalis — tai Baltijos šalių politikų ir NATO atstovų fantazijos.

  Kozinas taip pat mano, kad tokie scenarijai galbūt yra Aljanso provokacija, kad priverstų Baltijos šalis išleisti vis daugiau pinigų gynybai.

  Dar šia tema

  Politologas: pasaulis prisimena Baltijos šalis dėl jų antirusiškų pasisakymų
  Baltijos šalių nepriklausomybei "grasina". Ir tai daro istorikai ir dainininkai
  Ekspertas: Baltijos valstybės klūpo prieš NATO karius
  Tegai:
  Sankt Peterburgas, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos